ЛШ: Интер сигуран против Шахтјора, Ајакс наставио победнички низ

0

Два гола за Интер дао је Един Џеко, док је Себастијан Але такође био двоструки стрелац на мечу Бешикташ - Ајакс

Фудбалери Интера победили су вечерас на свом терену Шахтјор са 2:0, у петом колу Групе Д Лиге шампиона.

Интер је до вођства стигао у 62. минута голом Едина Џека. Само пет минута касније исти играч је на асистенцију Ивана Перишића постигао свој други гол на мечу и поставио коначан резултат.

Касније вечерас у истој групи састаће се Шериф и Реал Мадрид.

После непотпуног петог кола, Интер је први на табели са 10, Реал други са девет, Шериф трећи са шест, Шахтјор четврти са једним бодом.

У последњем колу, Интер ће гостовати Реалу, док ће Шахтјор дочекати Шериф.

У Групи Ц, Ајакс је задржао максималан учинак победивши у гостима Бешикташ са 2:1.

Бешикташ је повео у 22. минуту голом Рашида Гезала из пенала. Дефанзивац Ајакса Нусаир Марзауи је играо руком у шеснаестерцу, а судија је након консултовања ВАР-а показао на "белу тачку".

Изједначење и преокрет Ајаксу је донео Себастијан Але головима у 54. и 69. минуту. Але је са ова два поготка наставио своју одличну голгетерску серију од девет голова на пет утакмица у Лиги шампиона.

Касније вечерас свој меч у истој групи одиграће Спортинг и Борусија Дортмунд.

Ајакс је обезбедио прво место у групи са 15 бодова, Спортинг и Борусија су на деоби другог места са шест, док је Бешикташ последњи без освојеног бода.

У шестом колу, Ајакс ће дочекати Спортинг, док ће Бешикташ гостовати Борусији.