Zvezda posustala u drugom poluvremenu, odluka pada na Marakani (VIDEO)

19

Meč pun preokreta u Haifi, Makabi pobedio Crvenu zvezdu 3:2, strelci Pešić i Kanga

Makabi Haifa – Crvena zvezda 3:2 (1:2)

Haifa - Stadion: Sami Ofer. Gledalaca: 30.523. Sudija: Karlos del Seta Grande (Španija). Pomoćnici: Po Sebrian Devi i Diego Barbero (Španija). VAR sudija: Huan Martinez Manuera (Španija). Žuti kartoni: Menahem (Makabi), Bukari (Crvena zvezda). Strelci: 1:0 Pjero u 18, 1:1 Pešić u 27, 1:2 Kanga u 40, 2:2 Pjero u 51, 3:2 Šeri u 61. minutu.

MAKABI HAIFA: Koen, Sundgren, Goldberg, Planić, Kornu (od 64. Menahem), Čeri, Mohamed, Lavi, Haziza (od 76. Abu Fani), Pjero (od 70. Rukavicia), David (od 64. Acili). Trener: Barak Bahar.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić, Kanga, Kangva, Ivanić (od 73. Sanogo), Bukari (od 60. Mitrović), Katai (od 56. Srnić), Pešić (od 73. El Fardu Ben). Trener: Dejan Stanković.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od Makabija u Haifi 3:2 (1:2) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Dvostruki strelac za izraelski tim bio je Franzdi Pjero u 18. i 51. minutu, a pobedu je doneo Tjaron Šjeri u 61. minutu.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Pešić u 27. i Gelor Kanga u 39. minutu.

Makabi je bio bolji rival u prvih 20 minuta, Zvezda je sjajnom igrom u drugom delu prvog poluvremena uspela da preokrene, čak i propusti dve šanse za ubedljivije vođstvo (Osman Bukari i Pešić), ali je domaći tim u nastavku preokrenuo i sa „plus jedan” stiže na revanš u Beogradu.

U finišu meča čak je Milan Borjan jednom sjajnom intervencijom sprečio teži poraz

Revanš se igra narednog utorka na stadionu Rajko Mitić od 21 sat.

1. poluvreme:

12. minut: Dobar napad po desnoj strani, pas u prostor za brzonogog Bukarija, možda je lopta i izašla u gol aut, ali Zvezdino krilo je vratilo na peterac, došla je do Pešića, bio je sam, ali je loše primio loptu, okrenuo se na progrešnu stranu i očajno šutirao, propala je lepa prilika.

16. minut: Pjero je maltene bio sam pred Borjanom iskosa sa desne strane, ali napravio je potez više, zalomio je Erakovića koji se okliznuo i pao, ali je stigao Kangva da otkloni opasnost.

18. minut: Haziza je na desnoj strani promešao Zvezdinu odbranu, poslao Rodića u prazno, potom je centrirao po zemlji u peterac, lopta je prošla Erakoviću kroz noge, Borjanu je lopta bila na ruci, ali je loše reagovao, loptu je leđima na dva metra od gola primio Pjero, a onda je otresao Erakovića i iz okreta zakucao loptu u mrežu, Makabi Haifa – Crvena zvezda 1:0.

27. minut: Bukari je krenuo sa desne strane u sredinu, dao je loptu Kataiju, dribling na petoparcu, šut sa 18 metara levicom iz kolena, lopta je usput u levu nogu pogodila Pešića i skrenula, prevarila je golmana koji se bacio, probao je sa zemlje da odbrani nogama, ali nije uspeo, Makabi Haifa – Crvena zvezda 1:1.

29. minut: Rodić je probio po levoj strani, ubačena lopta u peterac, igrač Makabija je loše izbio nogom na desetak metara, primio je Bukari, pred njim niko sem “praznog” gola, nameštao se, zategao je i umesto mreže lansirao loptu tik iznad prečke, trener Stanković se uhvatio za glavu, velika šansa je propuštena.

35. minut: Bukari je u kaznenom našao Pešića, driblingom je Zvezdin špic nadmudrio rivala, sam je izbio pred golmana, ali mu je Koen ušao u šut i odbranio zicer. Odmah kontra na drugoj strani, sam je pred Borjana izašao David, ali je golman Zvezde odbranio.

40. minut: Pešić je vukao napad po levoj strani, zavrnuo je pred kaznenim u sredinu ka Ivaniću, on je dao desno ka Bukariju, na njega su krenula petorica, kad se pred njim stvorio bedem samo je loptu gurnuo levo na 17 metara, natrčao je Kanga i loptu plasirao i desni ugao, Makabi Haifa – Crvena zvezda 1:2.

2. poluvreme:

47. minut: Bukari je visoko digao nogu, sudija je svirao faul, igrač Zvezde je potom napucao loptu i za to je dobio žuti karton.

51. minut: Haziza je centrirao sa desne strane, niko ga nije napadao, lopta je padala u peterac, Pjero je trznuo glavom i "probio" Borjana na liniji, Makabi Haifa – Crvena zvezda 2:2.

56. minut: Ušao je Srnić umesto Kataija.

60. minut: Mitrović je zamenio povređenog Bukarija.

61. minut: Šeri je dobio loptu na 18 metara po sredini, namestio se i pogodio donji desni ugao Borjanovog gola, Makabi Haifa – Crvena zvezda 3:2.

63. minut: Ušli su Acili i Menahem kod Makabija.

70. minut: Rukavicia je zamenio dvostrukog strelca Pieroa.

73. minut: Izašli su Ivanić i Pešić, a ušli Sanogo i Ben.

85. minut: Sa desne strane centrirao je Kangva, lopta je išla u gol, promašio je Planić, umalo da prevari svog golmana, ali je Koen reagovao poput mačka, bacio se i odbranio, sprečio izjednačenje.

Liga šampiona - plej-of (kvalifikacije)

Bodo/Glimt (Norveška) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 1:0 (Pelegrino 37)

Kopenhagen (Danska) - Trabzonspor (Turska) 2:1 (Klaeson 9, Lerager 48 - Bakasetas 79)

Rendžers (Škotska) - PSV (Holandija) 2:2 (Čolak 40, Lorens 70 - Sangare 37, Obispo 78)

Karabag (Azerbejdžan) - Viktorija Plzen (Češka) 0:0

Dinamo Kijev (Ukrajina) - Benfika (Portugalija) 0:2 (Žilberto 9, Ramos 37)

Mahabi Haifa (Izrael) - Crvena zvezda (Srbija) 3:2 (Pjero 18, 51, Šeri 61 - Pešić 27, Kanga 40)

Napomena: U grupnu fazu su se već plasirali (26 ekipa):

Šešir 1: Real (Španija), Ajntraht (Nemačka), Mančester Siti (Engleska), Milan (Italija), Bajern (Nemačka), PSŽ (Francuska), Porto (Portugalija), Ajaks (Holandija).

Šešir 2: Liverpul (Engleska), Čelzi (Engleska), Barselona (Španija), Juventus (Italija), Atletiko (Španija), Sevilja (Španija), Lajpcig (Nemačka), Totenhem (Engleska).

Šešir 3: Borusija Dortmund (Nemačka), Salzburg (Austrija), Šahtjor Donjeck (Ukrajina), Inter (Italija), Napoli (Italija), Sporting (Portugalija), Bajer (Nemačka).

Šešir 4: Olimpik Marsej (Francuska), Klub Briž (Belgija), Seltik (Škotska).