Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Тадић искључен - Историјски дебакл Ајакса (ВИДЕО)

Интер победио Барселону, којој је "украден" пенал у надокнади, Бриж на низао три победе

Фудбалери Наполија победили су вечерас у гостима Ајакс са 6:1, у мечу трећег кола Групе А Лиге шампиона. То је најубедљивији пораз Ајакса у историји евро купова.

Повео је Ајакс голом Мохамеда Кудуса у деветом минуту, да би Наполи изједначио девет минута касније голом Ђакома Распадорија.

До краја полувремена Наполи је стигао до предности головима Ђованија Ди Лоренца у 33. и Пјотра Зјелинског у 45. минуту.

Италијански представник у наставку меча стигао је до убедљиве победе другим голом на мечу Распадорија у 47, и погоцима Хвиче Квараћелија у 63. и Ђованија Симеонеа у 81. минуту.

Српски репрезентативац и капитен Ајакса Душан Тадић морао је у 73. минуту да напусти игру, након што је добио други жути картон на мечу због ударања руком.

У истој групи, Ливерпул је на свом терену победио Глазгов Ренџерс са 2:0.

Стрелци за Ливерпул били су Трент Александер-Арнолд у седмом минуту из слободног ударца и Мохамед Салах из пенала у 53. минуту.

У наредном колу, Наполи ће дочекати Ајакс, док ће Ренџерс угостити Ливерпул.

Фудбалери Интера победили су вечерас на свом терену Барселону са 1:0, у трећем колу Групе Ц Лиге шампиона.Победоносни гол за Интер постигао је Хакан Чалханоглу у другом минуту надокнаде полувремена, након асистенције Федерика Димарка.

У финишу меча играч Интера Дамфрис је играо руком у казненом, али судији Винчићу ни ВАР није помогао да досуди пенал.

Раније данас, у истој групи, минхенски Бајерн је као домаћин победио Викторију Плзен са 5:0.

У наредном колу, Барселона ће дочекати Интер, док ће Плзен ће угостити Бајерн.

Фудбалери Брижа победили су вечерас на свом терену Атлетико Мадрид са 2:0, у утакмици трећег кола Групе Б у Лиги шампиона. Бриж је први пут у историји нанизао три победе у ЛШ и то без примљеног гола.

Бриж је повео голом који је Камал Сова постигао у 36. минуту, а предност је удвостручио Феран Хутгла у 62. минуту.

Атлетико је имао добру шансу за гол у 76. минуту, али је Антоан Гризман из једанаестерца погодио пречку.

У другој утакмици у тој групи, Порто је на свом терену победио Бајер Леверкузен са 2:0.

Португалски тим повео је голом Зајдуа Санусија у 69. минуту, а победу је обезбедио Галено поготком у 87. минуту.

Фудбалер Бајера Патрик Шик промашио је једанаестерац у 45. минуту, а после употребе ВАР технологије поништена су два гола, по један са обе стране.

Прво је у 16. минуту играч немачке екипе Калум Хадсон-Одој био стрелац, али је погодак поништен због прекршаја, док је у 42. минуту због офсајда поништен гол који је постигао Мехди Тареми.

У четвртом колу 12. октобра Атлетико ће у Мадриду дочекати Бриж, а Бајер ће у Леверкузену играти против Порта.

Ајнтрахт је вечерас на свом терену у Франкфурту одиграо нерешено 0:0 против Тотенхема.

У четвртом колу 12. октобра, Спортинг ће у Лисабону дочекати Олимпик, а Тотенхем ће у Лондону играти против Ајнтрахта.

Уочи свих утакмица у Лиги шампиона одржан је минут ћутања у знак сећања на жртве несреће на стадиону у Индонезији, у којој је погинула најмање 131 особа.