Почетна / Фудбал / Лига шампиона

КВАЛ. ЗА ЛШ: Гол и асистенција Тошића недовољни за тријумф, Јокановић на корак од испадања (ВИДЕО)

У првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона московски ЦСКА и прашка Спарта одиграли су нерешено – 2:2!

Домаћи тим два пута је долазио у вођство, али Чеси су брзо успевали да поравнају резултат. Прво је у 14. минуту Џагоев погодио за Московљане после додавања нашег Зорана Тошића, али само минут касније Фатаи је сјајно погодио десни угао за 1:1.

У 29. минуту домаћи су имали велику прилику да поново поведу, али покушај Нача са беле тачке одбрани је Бичик.

Оно што није успео Израелац са креча, пошло је за ногом Зорану Тошићу из игре. После шута Еременка голман Спарте је сјајно реаговао, лопта се одбила на 16 метара, ту је био Тошић који је маестрално погодио мрежу екипе из Прага.

Четири минута касније гости су поново поравнали резултат. Одличан центаршут са леве стране Вача искористио је Крејчи да главом матира Акинфејева за коначних 2:2.

Албански Скендербег головима Салихија у 49 и 73. минуту са беле тачке стигао је на корак од пласмана у наредну фазу. Албанци су тријумфом у Молдавији против Милсамија дошли близу проласка у следећу рунду!

Као и Скендербег одличан резултат у гостима остварио је кипарски АПОЕЛ који је са 2:1 славио у Данској против Миђиланда. Гости су головима Аргентинаца Де Виннсентија у 30. и 33. минуту дошли до велике предности, коју су домаћи успели мало да истопе поготком Поулсена у 88. минуту.

Макаби нашег тренера Славише Јокановића није остварио добар резултат на свом терену. Бољи од Израелаца били су Чеси и на корак су од проласка у наредну рунду. Плзењ је у Тел Авиву славио са 2:1 и тако стекао лепу предност пред реванш.

Гости су повели у 17. минуту преко Махмутовића, да би после 240 секунди голом Петрзеле повећали на 2:0. Макаби је преко Итзакија у 79. минуту успео да смањи предност гостију.

Никола Митровић гледао је пораз свог тима са клупе за резерве.

Фантастичан меч у Атини одиграли су Панатинаикос и Бриж. Гости из Белгије повели су у 10. минуту преко Болинголи-Мбомба. У 34. минуту Берг је са беле тачке могао да поравна резултат, али није успео. Три минута касније он се искупио јер је погодио за 1:1.

Домаћи тим је у 44. минуту остао са играчем мање јер је Санчез добио црвени картон. Гости то нису успели да искористе, штавише домаћи тим је у 65. минуту дошао до победе. Прецизан са креча био је Карелис.

Турски Фенербахче и украјински Шахтјор одиграли су без голова у Истанбулу.

Монако је у Швајцарској стекао огромну предност пред реванш пошто је славио са 3:1 против Јанг Бојса.

Сва четири гола виђена су у другом полувремену. Прво је за Французе погодио Курзава у 64. минуту. На два нула повисио је Кариљо у 73, да би минут касније домаћи тим смањио вођство преко Нузола, али само неколико секунди је требало Пашалићу да поставио коначних 3:1 за Монако.

Наши Милан Вилотић, Миралем Сулајмани и Милан Гајић  одиграли су цео меч за Јанг Бојс.

Мађарски Видеотон и белоруски БАТЕ Борисов одиграли су нерешено. Гости су повели аутоголом Луижка у 56. минуту, да би у 89. Виницису поставио коначних 1:1.

За гостујући тим цео меч играли су Немања Милуновић и Филип Младеновић. Мрежу Мађара чувао је Бранислав Даниловић.

Хрватски Динамо и норвешки Молде ремизирали су у Загребу – 1:1! Домаћи тим повео је у 18. минуту преко Енрикеза, да би гости преко Камаре у 21. минуту изједначили. Динамо је у 65. минуту остао са играчем мање пошто је Мачадо добио црвени картон, али Молде то није успео да искористи, па је резултат посел 90 минута остао 1:1.

ТРЕЋЕ КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА – ПРВИ МЕЧЕВИ:

ЦСКА Москва (Русија) – Спарта Праг (Чешка) 2:2 (Џагоев 14, Тошић 52 – Фатаи 15, Крејчи 57)

Милсами (Молдавија) – Скендербег (Албанија) 0:2 (Салихи 49, 73 пенал)

Миђиланд (Данска) – АПОЕЛ (Кипар) 1:2 (Поулсен 88 – Де Винсенти 30, 33)

Макаби Т. А. (Израел) – Плзењ (Чешка) 1:2 (Итзаки 79 – Махмутовић 17, Петрзела 21)

Панатинаикос (Грчка) – Бриж (Белгија) 2:1 (Берг 37, Карелис 65 пенал – Болинголи-Мбомбо)

Фенербахче (Турска) – Шахтјор (Украјина) 0:0

Јанг Бојс (Швајцарска) – Монако (Француска) 1:3 (Нузоло 74 – Курзава 64, Кариљо 73, Пашалић 75)

Видеотон (Мађарска) - БАТЕ (Белорусија) 1:1 (Винициус 89 – Луижк 56 аутогол)

Динамо Загреб (Хрватска) – Молде (Норвешка) 1:1 (Енрикез 18 – Камара 21)