Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ЛЕПОТИЦА НА АЛИЈАНЦ АРЕНИ: Три гола, два промашена пенала и Атлетико у финалу Лиге шампиона (ВИДЕО)

Фудбалери мадридског Атлетика пласирали су се у финале Лиге шампиона, упркос поразу у Минхену од Бајерна са 2:1. Мадриђани ће имати прилику да трећи пут у клупској историји буду на последњој препреци ка титули првака Европе јер су прошли због гола у гостима, после тријумфа на Висенте Калдерону 1:0.

Смеши нам се финале Лиге шампиона од пре две сезоне када су у финалу играли Мадриђани, Атлетико и Реал (1:4 после продужетака, Реал гол за продужетке постигао у 93. минуту).

Бајерн је 45 минута газио Атлетико који се повукао, али је пропустио скоро немогуће - пенал. Томас Милер је, када су Баварци били у налету и водили 1:0, промашио пенал и све се окренуло. Атлетико је на крају изборио финалена миланском Сан Сиру 28. маја.

Стезао је у првом делу Бајерн обруч око гола Атлетика, а гол је дошао у 31. минуту. Ћаби Алонсо је са двадесетак метара шутирао из слободног ударца, лопта је прошла Хименезу кроз ноге, успут га и окрзнула, променила смер и преварила облака за 1:0.

Три минута касније Хименез прави нову грешку, приликом слободног ударца и убацивања у казнени повлачи попут рвача грчко-римским стилом Мартинеза, судија Чакир даје му жути картон и показује на пенал.

Али, Томасу Милеру покушај са 11 метара брани словеначки голман Облак и у том моменту спасава Јорганџије.

Казна је уследила после непуних десетак минута наставка, брза контра Мадриђана, Торес упошљава Гризмана,  Француз излази сам пред Нојера и шаље лопту у мрежу за 1:1 у 54. минуту.

Није то много штрецнуло Бајерн, 16 минута пре краја убачена лопта у казнени, са друге статве главом је враћа у небеса винути Видал, као на тацни је сервира Левандовском, а он је прослеђује у мрежу и враћа узбуђење на врхунац.

Седам минута пре краја меч лопта за Мадриђане. Торес продире ка казненом, ван њега га руши Мартинез, над којим је у првом делу скривљен пенал, али судија Чакир прави нову грешку и упире ка белој тачки.
Правда је задовољена, Торес је промашио пенал, одбранио је Нојер, па узбуђења није мањкало до краја меча.

До краја је Бајерн имао још неколико прилика, а најизгледнију у 89. минуту, шутирао је Алаба са двадесетак метара, лопта се одбила од једног играча Атлетика, кренула ка мрежи, али је Облак попут мачора скочио и послао је ка корнеру.

Семафор полуфинала Лиге шампиона:

Уторак:

Бајерн Минхен - Атлетико Мадрид 2:1 (Алонсо 31, Левандовски 74 - Гризман 54), први меч 0:1 (Саул Нигез 11), Даље иде: Атлетико Мадрид.