Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Моћни Јувентус и Копенхаген, Сон шокирао Москву, реми у класику Борусије и Реала (ВИДЕО)

Прве вечери другог гола Лиге шампиона постигнуто 19 голова, највише их виђено у Загребу, Копенхагену и Дортмунду, по четири

Тотенхем је славио у Москви голом Сон Хјунг-Мина у 71. минуту. Јужнокорејац је на 18 метара добио лопту од Ламеле, кренуо унутар казненог и шутирао, Акинфејев је докачио лопту, али се лопта отетурала у гол - 0:1.

Монако је извукао бод код куће у надокнади времена голом дефанзивца Камила Глика, после набачене лопте са леве стране избијена је на ивицу казненог где је на волеј дочекао Глик за 1:1 у 94. минуту.

Пре тога једини стрелац био је Мексиканац Хавијер Ернандез у 73. минуту на асистенцију Мехмедија, који је са десне стране набацио лопту на три метра од гол линије, где је сам пред голманом био Чичарито и само главом послао у мрежу за 0:1.

Лестер је до победе дошао голом Ислама Слиманија у 25. минуту, Марез је центрирао са десне стране, на петерцу у паду главом је у мрежу послао Слимани за коначних 1:0.

Копенхаген је згромио Бриж 4:0. Први гол, уствари аутогол дао је Денсвил на центаршут Анкерсена, подметнуо је ногу на четири метра, иако није било опасности, и затресао своју мрежу за 1:0.

Уследио је промашени пенал Аугустинсона у 62. минуту, али је само 120 секунди касније Дилејни ухватио волеј са 25 метара за 2:0.

Три нула било је у 69. минуту, после корнера на лопту на десетак метара ногом је налетео Сантандер и „покидао мрежу“ за 3:0. Слично је у надокнади дошло до 4:0, главом је после корнера лопту у мрежу сместио Јоргенсен.

Севиља је минималцем славила код куће против Лиона. Једини гол дело је Бен Једера у 53. минуту после грешке голмана Француза. Вието је на капици петерца стигао до лопте пре голмана Лиона, пребацио је до Бен Једера на два метра пред празном мрежом, а овај извршио егзекуцију за 1:0.

Вието је „стигао“ и да у 69. минуту промаши пенал, одапео је лопту изнад пречке.

Динамо је згромљен у Загребу од Јувентуса 0:4. Прво је Бонући са пола терена послао лопту ка казненом где су је два играча Динама промашили, она је је пала у срце казненог где је дочекао Пјанић и послао у мрежу за 0:1.

Слично је пао и други гол у 31. минуту, Пјанић са пола терена шаље лопту до Игуаина који је сам примио на груди у срцу казненог и лако је послао волејом поред голмана Динама за 0:2. Трећи гол ремек дело Дибале са 25 метара  - 0:3.

Коначан резултат пао је у финишу, Дани Алвес извео је слободан ударац, голман је лопту скренуо до пречке, а аутогол је потом постигао Семпер - 0:4.

Спортинг је матирао Легију у два потеза.

Сезар је у 28. минуту извео корнер, Мирослав Радовић, доскорашњи играч Партизана, је лоше избио, уствари пребацио на другу стативу где је на пет метара дочекао Брајан Руиз и послао у мрежу - 1:0. Потом је лопту Силва додао до Доста око кога као да није било чувара па је лако са десетак метара погодио за 2:0.

Бејл је петом на ћошку петерца на десној страни у 17. минуту проиграо Роналда који је закуцао лопту за 0:1. Борусија је изједначила пред полувреме, слободњак са тридесетак метара извео је Гереро, Навас је покушао да је боксује, али је на петерцу погодио свог играча Варана од кога се уз помоћ Обамејанга одбила у мрежу 1:1.

Варан се искупио за грешку у 68. минуту. Бензема је са два метра погодио стативу, на центаршут, али се лопта одбила на ногу Варану који је сам био на три метра пред празном мрежом - 1:2.

Коначан резултат постигао је Ширле који је заменио Гецеа почетком друго дела. Лопта се прошуњала кроз казнени дошла до Ширлеа искоса са леве стране, а он је левицом са десетак метара закуцао у мрежу - 2:2.

Семафор 2. кола Лиге шампиона:

A група

Арсенал – Базел среда у 20.45

Лудогорец – ПСЖ среда у 20.45

Поредак: Арсенал 1, ПСЖ 1, Лудогорец 1, Базел 1.

Б група

Бешикташ – Динамо Кијев среда у 20.45

Наполи – Бенфика среда у 20.45

Поредак: Наполи 3, Бенфика 1, Бешикташ 1, Динамо Кијев 0.

Ц група

Селтик – Манчестер Сити среда у 20.45

Борусија Менхенгладбах – Барселона среда у 20.45

Поредак: Барселона 3, Манчестер Сити 3, Борусија Менхенгладбах, 0, Селтик 0.

Д група

Атлетико Мадрид – Бајерн Минхен среда у 20.45

Ростов – ПСВ среда у 20.45

Поредак: Бајерн Минхен 3, Атлетико Мадрид 3, ПСВ 0, Ростов 0.

Е група

ЦСКА – Тотенхем 0:1 (Хјунг-Мин 71)

Монако – Бајер Леверкузен 1:1 (Глик 90+4 - Ернандез 73)

Поредак: Монако 4, Тотенхем 3, Бајер Леверкузен 2, ЦСКА 1.

Ф група

Борусија Дортмунд – Реал Мадрид 2:2 (Обамејанг 43, Ширле 87 - Роналдо 17, Варан 68)

Спортинг – Легија 2:0 (Руиз 28, Дост 37)

Поредак: Борусија Дортмунд 4, Реал Мадрид 4, Спортинг 3, Легија 0.

Г група

Копенхаген – Бриж 4:0 (Денсвил 54. аутогол, Дилејни 64, Сантандер 69, Јоргенсен 90+2)

Лестер – Порто 1:0 (Слимани 25)

Поредак: Лестер 6, Копенхаген 4, Порто 1, Бриж 0.

Х група

Динамо Загреб – Јувентус 0:4 (Пјанић 24, Игуаин 31, Дибала 57, Семпер 85. аутогол)

Севиља – Лион 1:0 (Бен Једер 53)

Поредак: Јувентус 4, Севиља 4, Лион 3, Динамо Загреб 0.