LŠ: Fantastičan fudbal u Mančesteru i Leverkuzenu, 14 golova i pobede Sitija i Atletika (VIDEO)

0

Odigrana su još dva meča osmine finala Lige šampiona

Nestvaran fudbal u večerašnjim utakmicama osmine finala Lige šampiona! Mančester Siti je sa 5:3 savladao Monako na svom terenu, dok je Atletiko u Leverkuzenu sa 4:2 bio bolji od Bajera. Šta li će nam tek revanš mečevi doneti i može li bolje od ovoga?

Siti će u Kneževinu odneti dva gola viška, lepa prednost za izabranike Pepa Gvardiole, ali sudeći po igrama Monaka, ništa nije gotovo.

Građani su do vođstva došli u 26 minutu posle lepe akcije, Sane je bio asistent, strelac je bio Sterling, a treba istaći da je sudija Lahoz propustio da dosudi ofsajd.

Šest minuta je trajalo slavlje domaćih, a onda je Falkao posle centaršuta Fabinja maestralno pogodio za 1:1. U 40. minutu novi šok za navijače Sitija, Sidibe za Embapea i 2:1 za goste iz Monaka.

Nekoliko minuta pre tog gola domaći su tražili penal, a dobili su samo žuti karton za simuliranje (Aguero).

U 50. minutu penal. Ali za goste. Loptu je uzeo Falkao, ali je očajno šutirao.

Osam minuta kasnije Sterling je uposlio Aguera, Argentinac je šutirao, a golman gostiju Subašić je očajno reagovao i počastio domaći tim golom.

Posle 180 sekundi novi šok i majstorija Falkaa! Prelep lob za 3:2.

U 71. minutu novo izjednačenje, centaršut Silve iz kornera i fantastičan volej Aguera za 3:3.

Do preokreta i novog vođstva domaći tim došao je u 77. minutu, posle kornera Ture je skrenuo loptu, a Stons ju je zakucao u mrežu za 4:3.

U 83. minutu višnja na vrhu torte, fenomenalna akcija domaćih i gol Sanea za konačnih 5:3.

Naš Aleksandar Kolarov zbog povrede nije bio u protokolu za ovaj meč.

I Atletiko će na Visente Kalderonu revanš meč početi sa dva gola prednosti. Izabranici Dijega Simeonea su jednom nogom u četvrfinalu, ali neće se Nemci bez borbe predati.

Jorgandžije su u Nemačkoj do prednosti došle u 17. minutu. Bila je to prelepa minijatura Saula i kifla u kontra rašlje Leverkuzena. U 25. minutu viđen je drugi gol, posle dobre kontre gostiju Gameiro je bio nesebičan, a strelac je bio Grizman.

Drugo poluvreme je dobro počelo za domaće, posle centaršuta Henriksa gol za 2:1 dao je Belarabi u 48. minutu. Ali, u 59. penal za goste i sigurna egzekucija Gameira sa kreča za 3:1.

Bivši igrač Partizana, sada nezamenljivi deo odbrane Atletika, Stefan Savić, počastio je Bajer u 68. minutu autogolom posle loše reakcije golmana gostiju Moje (pogodio Crnogorca u pokušaju da odbije loptu).

U 86. minutu viđena je lepa akcija gostiju i gol Toresa posle centaršuta Vrsaljka za konačnih 4:2.

Semafor osmine finala Lige šampiona:

14. februar:

Benfika – Borusija Dortmund 1:0 (Mitroglu 48)

PSŽ – Barselona 4:0 (Di Marija 18, 55, Verati 40, Kavani 72)

15. februar:

Bajern Minhen – Arsenal 5:1 (Roben 11, Levandovski 53, Tijago 56, 63, Miler 88 - Sančez 30)

Real Madrid – Napoli 3:1 (Benzema 19, Kros 49, Kazemiro 54 - Insinje 8)

21. februar:

Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 2:4 (Belarabi 48, Savić 68. autogol – Saul 17, Grizman 25, Gameiro 58, Tores 86)

Mančester Siti – Monako 5:3 (Sterling 26, Aguero 58, 71, Stons 77, Sane 83 – Falkao 32, 61, Embape 40)