D grupa: Barselona rutinski do pobede, Mandžukić srušio Sporting

1

Nije bilo iznenađenja u trećem kolu D grupe Lige šampiona, trijumfe su ostvarili Barselona i Juventus

Juventus je protiv Sportinga postigao sva tri gola, ali je teškom mukom stigao do pobede. Prvi je mrežu, ai sopstvenu, zatresao Aleks Sandro u 12. minutu.

Tim iz Torina je izjednačio prelepim pogotkom iz slobodnog udarca Miralema Pjanića, a šest minuta pre kraja preokret je kompletirao Mandžukić.

Barselona je rutinski odradila posao protiv već otpisanog Olimpijakosa, koji igra sve lošije. Španci su slavili autogolom Nikolaua, te pogocima Mesija i Dinjea.

Za goste je čitav meč odigrao Saša Zdjelar, Uroš Đurđević je ušao u igru u 55. minutu, dok je Jagoš Vuković presedeo na klupi.

Semafor trećeg kola D grupe Lige šampiona:
Barselona – Olimpijakos 3:1 (Nikolau 18. autogol, Mesi 61, Dinje 64 – Nikolau 89)
Juventus – Sporting 2:1 (Pjanić 29, Mandžukić 84 – Aleks Sandro 12. autogol)
Tabela: Barselona 9 bodova, Juventus 6, Sporting 3, Olimpijakos bez bodova.