Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Два гола и две асистенције Салаха, Редси близу финала. Клоп га извео из игре, а Рома са два гола вратила какву-такву наду (ВИДЕО)

Меси? Роналдо? Ове сезоне, бар у њеном досадашњем току, други фудбалер је у центру пажње светске јавности! И на томе се не зауставља

Мохамед Салах је са два гола потопио свој бивши клуб Рому у првом мечу полуфинала Лиге шампиона, те је довео Ливерпул надомак меча за трофеј који је освајао већ пет пута (1977, 1978, 1981, 1984, 2005).

Могло је да буде другачије, Рома је била бољи ривал у првој половини првог полувремена. У 18. минуту имали су гости и најбољу прилику, српски репрезентативац Александар Коларов је са 30 метара шутирао „из колена”, Каријус је врло лоше интервенисао, али је лопта на његову срећу погодила пречка.

А потом је екипа Јиргена Клопа убацила у пету брзину. У три минута чак три шансе, и то врло добре.

Прва у 28, кад је Мане је лако побегао Фацију, изашао очи у очи са Алисоном, шутирао је са 15 метара, али за мало преко гола.

Минут касније Фирмињо је одлично прошао по десној страни, још боље убацио лопту ка Манеу, а Сенегалац је очајно захватио лопту, неометан, са седам метара.

У 30. минуту ударац је опробао и Салах, Алисон је одбранио. Четири минута касније Редси су постигли погодак, учинио је то Мане на додавање Робертсона, али је Сенегалац био у офсајду.

Али, све то је била само најава оног што ће се дешавати у наставку меча. На одушевљење већег дела навијача на Енфилду.

У 36. минуту Салах је примио лопту, начинио корак-два, а потом пласирао лопту са 15-так метара – 1:0. Алисон је био апсолутно немоћан.

Два минута касније Ловрен је шутирао главом, Хрват је погодио пречку. Пред одлазак на одмор, још једна магија Салаха.

Лопту му је додао Фирмињо, а Египћанин је елегантно пребацио истрчалог Алисона – 2:0. Али, ту није био крај мукама Римљана.

У 55. минуту Ливерпул је имао већ три гола вишка. Салах је додао до Манеа, буквално му „нацртао гол”, а чак ни Сенегалац ово није могао да промаши – 3:0. Питање је додуше да ли је Египћанин био у офсајду кад је примио лопту.

У 62. минуту поново магија Салаха, Египћанин је одрадио готово читав посао, предриблао чувара, потом маестрално асистирао Фирмињу, а Бразилцу је остало само да убаци лопту у мрежу – 4:0.

Само седам минута касније „петарда”. После убацивања из корнера Фирмињо је надскочио одбрану Роме и главом савладао Алисона – 5:0.

У 75. минуту Клоп је заменио Салаха и на терену одмах другачија слика. Прелепо је Наинголиан пронашао Џека, овај је још боље примио лопту и рутински савладао збуњеног Карисуја за какву-такву наду Роме – 5:1.

Није се на томе завршило. После шута Наинголиана са 16 метара лопта је у руку погодила Ловрена, најслабију карику Редса на овом мечу. Пероти је голмана Каријуса послао у једну, а лопту у другу страну – 5:2.

У истом минуту нови напад Римљана, завршен је ударцем Џека са 20-так метара, лопта је отишла за мало преко гола Ливерпула.

Семафор првих мечева полуфинала Лиге шампиона:
Ливерпул – Рома 5:2 (Салах 35, 45+1, Мане 56, Фирмињо 61, 69 – Џеко 81, Пероти 86. једанаестерац)