Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Матић донео минималац Челзију, ПСЖ бацио на колена Барсу, велики бод Марибора (ВИДЕО)

Челзи се испромашивао у Лисабону против Спортинга у мечу 2. кола Г групе Лиге шампиона, али је ипак славио и то голом репрезентативца Србије Немање Матића у 34. минуту

Српски везиста је сјајно скочио на другој стативи на центаршут из слободњака Едена Азара и лобовао голмана домаћих Руија Патрисија.

Челзи је пре тога пропустио две стопостотне прилике. Прво је Дијего Коста изашао један на један са Руијем Патрисијом, али му је овај „скинуо“ зицер, да би недуго потом Андре Ширле повратни пас, са 7–8 метара послао поред стативе.

Челзи је и у другом полувремену наставио са промашивањем зицера. Тек што је почео наставак, Оскар је изашао сам пред Руија Патрисија, али голман „лавова“ је бранио као хоботница.

И Матић и Бранислав Ивановић играли су цео меч за „плавце“.

У другој утакмици ове групе, Марибор је освојио велики бод у Гелзенкирхену против Шалкеа.

Словеначки шампион се бранио и тражио шансу из контранапада, да би је дочекао у 37. минуту. По левом боку је пробио Митја Вилер, као на тацни послужио Дамјана Бохара, који је повратни пас сместио у мрежу Ралфа Фермана, коме је додуше засметао Тавареш, али судија Карлос Веласко Карбаљо није ништа досудио.

Шалке је изједначио на време, у 56. минуту. Леви бек Марибора Вилер је збуњено додао лопту Клас–Јану Хунтелару, који је тај поклон искористио.

Један од два дербија данашњег програма био је на „Парку принчева“, у оквиру Ф групе. И оправдао је тај епитет. Пари Сен Жермен је победио моћну Барселону са 3:2.

„Свеци“ су повели преко Давида Луиза у 10. минуту који је искористио неодлучност Жеремија Матјеа, после прекида који је извео Лукас Моура.

Међути, радост домаћег тима трајала је свега два минута. Лео Меси је крунисао брилијантну акцију кратких пасова у којој су учествовали Нејмар и Андрес Инијеста.

Играче ПСЖ–а тај шок није обесхрабрио, па су у 26. минуту опет повели. Стрелац је био Марко Верати, надскочивши на другој стативи Ивана Ракитића.

Парижани су, чинило се, недостижних 3:1 стекли у 54. минуту. Блез Матуиди је на другој стативи сачекао приземан центаршут Грегорија ван дер Вила, али голман Барсе Марк–Андре тер Штеген је био статичан, лопта се прошетала кроз његов петерац.

Као и код првог вођства ПСЖ–а, Барселона је одмах узвратила. Нејмар је поред тројице дефанзиваца пласирао лопту у небрањени део мреже.

Барселона је у другом полувремену доминирала, погодила стативу (Мунир Ел Хадади), али није успела да дође макар до бода.

Апоел и Ајакс су ремизирали у Никозији у мечу који је судио Милорад Мажић.

„Копљаници“ су утишали „ГСП Арену“ у 28. минуту, кад је Лукас Андерсен налетео на одбитак. Претходно је Урко Рафаел Пардо одбранио зицер Ласеу Шенеу.

Тим из Никозије је изједначио само три минута касније, из једанаестерца. Српски судија Милорад Мажић је, на асистенцију помоћника иза гола, показао на белу тачку, мада није баш сто посто сигурно да је Рикардо ван Рајн играо руком. Сигуран са 11 метара био је Густаво Мандука.

Други дерби вечери одигран је на „Етихаду“, у Е групи. Манчестер Сити је брзо повео против Роме, био је то први погодак у мечевима који су почели од 20,45. Мајкон је без потребе вукао Серхија Агуетра у свом казненом простору и скривио пенал који је реализовао управо Агуеро. Минут четврти.

„Вучица“ је потом кренула у офанзиву, погодила пречку (умало да се Мајкон искупи), да би маестрални Франческо Тоти показао зашто је и даље незаменљив у 38. години живота. Раџа Најнголан му је упутио пас у празан простор, а капитен Роме био бржи од Мартина Демикелиса и онда „поткопао“ лопту и лагано пребацио Џоа Харта. Било је то у 23. минуту и уједно коначан резултат.

Александар Коларов и Адем Љајић били су на супарничким клупама целу утакмицу.

Бајерн из Минхена није блистао, али је славио у Москви против шампиона Русије ЦСКА са минималних 1:0 у првом мечу Е групе и сада има максималан учинак од два тријумфа. „Армејци“ имају исто толико пораза.

Меч је решен у 22. минуту кад је Томас Милер реализовао једанаестерац који је скривио Марио Фернандес над имењаком Гецеом.

После тога, ЦСКА је могао врло лако до изједначења, али су Ахмед Муса и Зоран Тошић промашили зицер, а Роман Еременко погодио пречку.

У другом полувремену виђена је успаванка, а Баварци су контролисали игру и на крају освојили три бода. Зоран Тошић је играо до 78. минута у московском тиму.

У Х групи, Шахтјор је испустио вођство од 2:0 у финишу против Порта.

Украјински тим који је био домаћин у Љвову, јер је њихова „Донбас Арена“ уништена у гранатирању, био је бољи ривал, али је Порто био ближи голу у првом полувремену. Јасин Браими је промашио једанаестерац, који је сам изнудио. Тарас Степаненко га је саплео са леђа.

Казна за промашени пенал стигла је 52. минуту. Оливер Торес се поигравао у свом казненом простору, Олександр Кучер му је одузео лопту и проследио је до Алекса Тешеире коме није било тешко да се упише у стрелце.

Шахтјор је дуплирао предност у 86. минуту преко Луиса Адријана, али опет је поготку претходила грешка дефанзиваца гостију, овај пут Мајкона који је „продао“ лопту испред свог шеснаестерца.

Три минута касније, Порто је смањио. Џексон Мартинез је реализовао пенал после играња руком Кучере, да би у судијској надокнади, исти играч донео бод свом тиму.

Одличан меч виђен је на „Борисов Арени“, где је домаћи БАТЕ искористио очајну форму Атлетик Билбаа и после 42. минута водио са 2:0, али су Баскијци на истеку 45. минута смањили на 2:1 и унели неизвесност у остатак дуела. На томе је и остало.

Филип Младеновић је био стартер у екипи БАТЕ Борисова и одиграо свих 90 минута. Немања Тубић је остао на клупи.

Семафор 2. кола групне фазе Лиге шампиона

ГРУПА Е

ЦСКА – Бајерн 0:1 (Милер 22. једанаестерац)

Манчестер Сити – Рома 1:1 (Агуеро 4. једанаестерац – Тоти 23)

ГРУПА Ф

ПСЖ – Барселона 3:2 (Луиз 10, Верати 26, Матуиди 54 – Меси 12, Нејмар 56)

Апоел – Ајакс 1:1 (Мандука 31. једанаестерац – Андерсен 28)

ГРУПА Г

Спортинг – Челзи 0:1 (Матић 34)

Шалке – Марибор 1:1 (Хунтелар 56 – Бохар 37)

ГРУПА Х

Шахтјор – Порто 2:2 (Алекс 52, Луис Адријано 86 – Мартинез 89. једанаестерац, 90+4)

БАТЕ – Билбао 2:1 (Пољаков 19, Карницки 41 – Адуриз 45)