Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Арда Туран срушио Јуве, Дортмунд као казнена експедиција, Базел шокирао Ливерпул (ВИДЕО)

Реал се провукао против Лудогореца у Софији, Малме казнио грубе грешке одбране Олимпијакоса, победа Леверкузена

У дерби мечу другог кола Атлетико је на „Висенте Калдерону”, после рововске борбе бацио на колена великог ривала, тренутно водећи тим Серије А, Јувентус.

Није у овом мечу било много шанси, оба тима су чекала грешку ривала. А такав расплет се посрећио Јорганџијама. У 75. минуту је после центаршута Хуанфрана Арда Туран био на правом месту, није му било тешко да са пет метара савлада Буфона.

Atletico Madrid 1-0 Juventus - Full Match... by ajmirkhanmohmmand

У малом српском дербију Дортмунд је славио на гостовању Андерлехту. Не цветају руже Милионерима у Бундеслиги, али у најјачем европском такмичењу екипи Јиргена Клопа иде сјајно.

После Арсенала пао је и најбољи белгијски тим и то у мечу у којем готово да није било дилеме. Већ у 4. минуту гости су повели, после магичне асистенције Кагаве, који је пребацио читаву одбрану домаћих, Имобилеу је преостала рутинска завршница.

All Goals - Anderlecht 0-3 Borussia Dortmund... by Naguiee

Имао је Клоп џокера на клупи – Рамоса. Ушао је овај фудбалер у игру у 65. минуту уместо Гроскројца, а само пет минута касније дуплирао је предност свог тима. Није се Колумбијац на томе зауставио, већ је у 79. минуту поставио коначан резултат – 0:3.

Невен Суботић, сада већ бивши репрезентативац Србије, одиграо је читав меч, а Милош Јојић је победу свог тима одгледао са клупе.

Фантастичан меч одиграо је Лудогорец у Софији против Реал, али је на крају славио великан из Мадрида. Био је то почетак из снова за најбољи бугарски тим, Марселињо је умакао Арбелои и са три мета главом спровео лопту у мрежу на одушевљење навијача домаћих.

All Goals - Ludogorets 1-2 Real Madrid - 01-10... by Naguiee

Недуго потом могао је реал да изједначи, али је Стојанов одбранио пенал Кристијану Роналду. Ипак, добио је Португалац шансу за поправни, иако то није заслужио, с обзиром да је пао у шеснаестерцу ривала, иако није било контакта.

У 25. минуту Роналдо је шутирао у исту, десну страну, Стојанов је прочитао и овај ударац, али је овога пута био за мало кратак. Бугарима је пресудио Карим Бензема.

Ушао је Француз у игру у 67. минуту и било му је потребно само десет минута да реши питање победника. Марсело је одлично центрирао, а Бензема је издржао дуел са чуварем и спровео лопту у мрежу.

Базел је срушио велики Ливерпул. Редси не играју онако како би то желели њихови навијачи, а то су Швајцарци знали да искористе. На стадиону „Сент Јакоб” човек одлуке је био Штрелер, који је у 52. минуту искористио смушеност у одбрани енглеског вицешампиона.

Basel 1-0 Liverpool (Goal Streller) 01-10-2014 by Matthes-Live

Но, други енглески представник је био успешан. Арсенал је на „Емирејтсу” до ногу потукао Галатасарај, а екипа Арсена Венгера је посао завршила већ у првом полувремену. Лазар Марковић је играо до 81. минута.

Веровали или не, сва четири гола домаћих пала су по истој матрици, после проигравања иза леђа одбране Галатасараја. Дени Велбек је постигао хет-трик, а у листу стрелаца уписао се и Алексис Санчез.

Arsenal 4- 1 Galatasaray - All Goals - 01-10-2014 by ajmirkhanmohmmand

Да не буде све идеално по Тобџије, побринуо се голман Шчешњи, који је у 60. минуту скривио једанаестерац и добио црвени картон. Јилмаз је постигао почасни погодак за Галату, а у последњих пола сата није било промене резултата.

Олимпијакос је разочарао у Шведској. Две катастрофалне грешке грчког шампиона биле су превише. Обе је искористио нападач Малмеа Розенберг, готово на истоветан начин, па су Швеђани укњижили три велика бода за наду да могу да презиме у Европи.

All Goals Malmö 2 x 0 Olympiacos Champions... by soccerpremium3

Лука Миливојевић је био један од бољих у гостујућем тиму. Имао је два сјајна ударца из даљине, један за мало преко гола, а други му је одбранио голман Малмеа.

Леверкузен је очекивано славио против Бенфике. Немци су брзо дошли до два гола вишка против Португалаца, који су на тренутак успели да се врате у меч, кад је у 62. минуту Салвио постигао погодак. Ипак, већ у наредном минуту све дилеме је са беле тачке решио Чалханоглу.

All Goals - Bayer Leverkusen 3-1 Benfica - 01... by Naguiee

Семафор другог кола групне фазе Лиге шампиона:
А група
Малме – Олимпијкос 2:0 (Розенберг 42, 82)
Атлетико – Јувентус 1:0 (Туран 75)
Табела: Јувентус, Атлетико, Малме и Олимпијакос по 3.
Б група
Лудогорец – Реал 1:2 (Марселињо 6 – Роналдо 25. једанаестерац, Бензема 77)
Базел – Ливерпул 1:0 (Штрелер 52)
Табела: Реал 6, Ливерпул и Базел по 3, Лудогорец без бодова.
Ц група
Леверкузен – Бенфика 3:1 (Кислинг 25, Сонг-Мин 34, Чалханоглу 63. једанаестерац – Салвио 62)
Табела: Зенит и Монако по 4, Леверкузен 3, Бенфика без бодова.
Д група
Андерлехт – Дортмунд 0:3 (Имобиле 4, Рамос 70, 79)
Арсенал – Галатасарај 4:1 (Велбек 22, 30, 52, Санчез 41 – Јилмаз 63. једанаестерац)
Табела: Дортмунд 6, Арсенал 3, Галатасарај и Андерлехт по 1.
Уторак
Е група
ЦСКА – Бајерн 0:1 (Милер 22. једанаестерац)
Манчестер Сити – Рома 1:1 (Агуеро 4. једанаестерац – Тоти 23)
Табела: Бајерн 6, Рома 4, Манчестер сити 1, ЦСКА без бодова.
Ф група
ПСЖ – Барселона 3:2 (Луиз 10, Верати 26, Матуиди 54 – Меси 12, Нејмар 56)
АПОЕЛ – Ајакс 1:1 (Мандука 31. једанаестерац – Андерсен 28)
Табела: ПСЖ 4, Барселона 3, Ајакс 2, АПОЕЛ 1.
Г група
Спортинг – Челзи 0:1 (Матић 34)
Шалке – Марибор 1:1 (Хунтелар 56 – Бохар 37)
Табела: Челзи 4, Шалке и Марибор по 2, Спортинг 1.
Х група
Шахтјор – Порто 2:2 (Алекс 52, Луис Адријано 86 – Мартинез 89. једанаестерац, 90+4)
БАТЕ – Билбао 2:1 (Пољаков 19, Карницки 41 – Адуриз 45)
Табела: Порто 4, БАТЕ 3, Шахтјор 2, Билбао 1.