Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Хет-трик Месија на отварању, Ливерпул голом Фирмина у 92. минуту до победе над ПСЖ-ом и првог места у Звездиној групи

Голман Порта Икер Касиљас постао је вечерас први играч који је играо 20 сезона у Лиги шампиона, преокрет Интера и победа у 92. минуту

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на свом терену Пари Сен Жермен са 3:2, у утакмици првог кола Групе Ц у Лиги шампиона.

Ливерпул је повео у 30. минуту голом Данијела Стариџа, а шест минута касније предност је удвостручио Џејмс Милнер из једанаестерца. Париски клуб смањио је голом Томаса Менијеа у 40. минуту, а изједначио је Килијан Мбапе у 83. минуту.

Победу енглеском тиму донео је Роберто Фирмино у другом минуту надокнаде времена.

Лионел Меси бљеснуо је на отварању овосезонске Лиге шампиона, постигао је три гола против ПСВ-а, и најавио да ће "пуцати" на златну копачку, а Барселона на европску круну.

"Лепотицу" је постигао и Дембеле, са 25 метара је погодио малу мрежу. Једини минус по Каталонце је црвени картон Умтитија после два жута картона.

Тотенхем је још једном ове сезоне из плуса дошао до минуса, али сада је пораз болнији јер су лондонски Певци водили до 85. минута срећним голом Ериксена, лопта је погодила играча Интера и лобовала голмана Хандановића.

Преокрет је режирао ко други до Икарди волејом ван казненог, а енглеског представника је у 92. минуту дотукао Весино., главом са четири метра после гужве у казненом.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на гостујућем терену Монако са 2:1, у утакмици првог кола Групе А у Лиги шампиона.

Монако је повео у 18. минуту голом Самуела Грансира, а изједначио је Дијего Коста у 31. минуту. Мадридски тим победио је голом Хосе Марие Хименеса, у првом минуту надокнаде првог полувремена.

У другој утакмици у тој групи Борусија из Дортмунда победила је на гостовању победила Бриж са 1:0. Једини гол постигао је Кристијан Пулишић у 85. минуту.

Фудбалери Галатасараја победили су у Истанбулу Локомотиву из Москве са 3:0 у Д групи. Голове за Галатасарај постигли су Гери Родригес у деветом минуту, Ерен Дердијок у 67. и Селчук Инан у четвртом минуту надокнаде времена из пенала.

У другој утакмици у тој групи Шалке и Порто одиграли су у Гензелкирхену нерешено 1:1.

Домаћи су повели у 64. минуту голом Брела Емброла, а изједначио је Отавио из једанаестерца у 75. минуту. Порто је у 14. минуту могао да поведе, али је Телес промашио пенал.

Голман Порта Икер Касиљас постао је вечерас први играч који је играо 20 сезона у Лиги шампиона.

Семафор 1. кола Лиге шампиона:

А група:

Монако (Француска) - Атлетико Мадрид (Шпанија) 1:2 (Грандси 18 - Коста 31, Хименез 45+1)

Бриж (Белгија) - Борусија Дортмунд (Немачка) 0:1 (Пулишић 85)

Б група:

Барселона (Шпанија) - ПСВ (Холандија) 4:0 (Меси 32, 77, 87, Дембеле 75)

Интер (Италија) - Тотенхем (Енглеска) 2:1 (Икарди 86, Весино 90+2 - Ериксен 53)

Ц група:

Ливерпул (Енглеска) - ПСЖ (Француска) 3:2 (Стариџ 30, Милнер 36, једанаестерац, Фирмино 90+2 - Муније 40, Мбапе 83)

Црвена звезда (Србија) - Наполи (Италија) 0:0

Д група:

Шалке (Немачка) - Порто (Португалија) 1:1 (Емболо 54 - Отавио 75. једанаестерац)

Галатасарај (Турска) - Локомотива (Русија) 3:0 (Родригес 9, Дердијок 67, Инан 90+4. једанаестерац)