Het-trik Mesija na otvaranju, Liverpul golom Firmina u 92. minutu do pobede nad PSŽ-om i prvog mesta u Zvezdinoj grupi

0

Golman Porta Iker Kasiljas postao je večeras prvi igrač koji je igrao 20 sezona u Ligi šampiona, preokret Intera i pobeda u 92. minutu

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Pari Sen Žermen sa 3:2, u utakmici prvog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Liverpul je poveo u 30. minutu golom Danijela Staridža, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Džejms Milner iz jedanaesterca. Pariski klub smanjio je golom Tomasa Menijea u 40. minutu, a izjednačio je Kilijan Mbape u 83. minutu.

Pobedu engleskom timu doneo je Roberto Firmino u drugom minutu nadoknade vremena.

Lionel Mesi bljesnuo je na otvaranju ovosezonske Lige šampiona, postigao je tri gola protiv PSV-a, i najavio da će "pucati" na zlatnu kopačku, a Barselona na evropsku krunu.

"Lepoticu" je postigao i Dembele, sa 25 metara je pogodio malu mrežu. Jedini minus po Katalonce je crveni karton Umtitija posle dva žuta kartona.

Totenhem je još jednom ove sezone iz plusa došao do minusa, ali sada je poraz bolniji jer su londonski Pevci vodili do 85. minuta srećnim golom Eriksena, lopta je pogodila igrača Intera i lobovala golmana Handanovića.

Preokret je režirao ko drugi do Ikardi volejom van kaznenog, a engleskog predstavnika je u 92. minutu dotukao Vesino., glavom sa četiri metra posle gužve u kaznenom.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostujućem terenu Monako sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe A u Ligi šampiona.

Monako je poveo u 18. minutu golom Samuela Gransira, a izjednačio je Dijego Kosta u 31. minutu. Madridski tim pobedio je golom Hose Marie Himenesa, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U drugoj utakmici u toj grupi Borusija iz Dortmunda pobedila je na gostovanju pobedila Briž sa 1:0. Jedini gol postigao je Kristijan Pulišić u 85. minutu.

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su u Istanbulu Lokomotivu iz Moskve sa 3:0 u D grupi. Golove za Galatasaraj postigli su Geri Rodriges u devetom minutu, Eren Derdijok u 67. i Selčuk Inan u četvrtom minutu nadoknade vremena iz penala.

U drugoj utakmici u toj grupi Šalke i Porto odigrali su u Genzelkirhenu nerešeno 1:1.

Domaći su poveli u 64. minutu golom Brela Embrola, a izjednačio je Otavio iz jedanaesterca u 75. minutu. Porto je u 14. minutu mogao da povede, ali je Teles promašio penal.

Golman Porta Iker Kasiljas postao je večeras prvi igrač koji je igrao 20 sezona u Ligi šampiona.

Semafor 1. kola Lige šampiona:

A grupa:

Monako (Francuska) - Atletiko Madrid (Španija) 1:2 (Grandsi 18 - Kosta 31, Himenez 45+1)

Briž (Belgija) - Borusija Dortmund (Nemačka) 0:1 (Pulišić 85)

B grupa:

Barselona (Španija) - PSV (Holandija) 4:0 (Mesi 32, 77, 87, Dembele 75)

Inter (Italija) - Totenhem (Engleska) 2:1 (Ikardi 86, Vesino 90+2 - Eriksen 53)

C grupa:

Liverpul (Engleska) - PSŽ (Francuska) 3:2 (Staridž 30, Milner 36, jedanaesterac, Firmino 90+2 - Munije 40, Mbape 83)

Crvena zvezda (Srbija) - Napoli (Italija) 0:0

D grupa:

Šalke (Nemačka) - Porto (Portugalija) 1:1 (Embolo 54 - Otavio 75. jedanaesterac)

Galatasaraj (Turska) - Lokomotiva (Rusija) 3:0 (Rodriges 9, Derdijok 67, Inan 90+4. jedanaesterac)