Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Асистенција Тадића у победи Ајакса, Јувентус без искљученог Роналда до победе из два пенала, крах Ситија (ВИДЕО)

Шахтјор и Хофенхајм ремизирали у Харкову, Јунајтед убедљив у Швајцарској уз два гола Погбе, Влашић са "креча" у 95. за бод ЦСКА

Душан Тадић је у одличној форми, из недеље у недељу ниже голове и асистенције. Репрезентативац Србије из редова Ајакса сада је у Лиги шампиона, не премијери, асистирао ван де Беку за 2:0 у 77. минуту против АЕК-а, с тим да је до краја Таљафико постигао свој други гол за коначних 3:0.

Нагелсман најмлађи тренер у историји Лиге шампиона

Тренер Хофенхајма Јулијан Нагелсман уписао се вечерас у историју као најмлађи тренер у Лиги шампиона. Нагелсман има 31 годину и 58 дана и тако је оборио рекорд који је до сада држао Белорус Виктор Гончаренко (31 година и 99 дана).

На трећем месту је Бразилац Рикардо Гомеш који је имао 32 године и 278 дана када је дебитовао у Лиги шампиона.

Видео са меча Ајакса можете погледати овде...

Урош Ћосић одиграо је цео меч за тим из Атине.

Шахтјор и Хофенхајм поделили су плен у Харкову. Домаћин је два пута губио, али је преко Мајкона у 81. минуту дошао до бода.

Фудбалери Јувентуса победили су вечерас у гостима екипу Валенсије са 2:0, у утакмици првог кола Групе Х Лиге шампиона.

Оба поготка за Јувентус постигао је Миралем Пјанић и оба из пенала, у 45. и 51. минуту.

Јувентус је био бољи у првих 45 минута, имао је неколико добрих прилика, али је први део меча у Валенсији обележио директни црвени картон који је добио Кристијано Роналдо.

Немачки судија Феликс Брих је Португалцу показао црвени картон у 29. минуту због наводног ударања Џејсона Муриља. Ово је први црвени картон који је Роналдо добио у Лиги шампиона, на 154. утакмици у том такмичењу.

Фудбалери Јувентуса су били у шоку након изласка Роналда са терена, али су врло брзо успоставили своју игру. Жоао Консело је у 43. минуту погодио пречку, а само два минута касније „стара дама” је стигла и до предности.

Дани Парехо је у казненом простору оборио Консела, Брих је показао на белу тачку, а сигуран извођач био је Пјанић.

На самом почетку другог полувремена Јувентус је, са играчем мање, практично ставио тачку на овај меч. Муриљо је скривио пенал, Пјанић је поново преузео одговорност и поново је био бољи од Нета за 2:0 у 51. минуту.

Валенсија је у 93. минуту могла да ублажи пораз, али Парехо није искористио једанаестерац.

Видео са меча Реала можете поглеадти овде...

У другој утакмици Групе Х, фудбалери Манчестер јунајтеда победили су у гостима Јанг Бојс са 3:0.

Два гола за Јунајтед постигао је Пол Погба, у 35. и 44. минуту из једанаестерца, а у стрелце се уписао и Ентони Марсијал у 66. минуту.

Видео са меча Манчестер Ситија можете поглеадти овде...

Фудбалери Лиона победили су вечерас у гостима Манчестер сити са 2:1, у утакмици првог кола Групе Ф Лиге шампиона.

Шампион Премијер лиге је на почетку меча пропустио две добре прилике преко Рахима Стерлинга, па је у 26. минуту стигла казна. Максвел Корне је, после центаршута Набила Фекира и лоше интервенције одбране Ситија, погодио за 1:0.

Лион је на одмор отишао са два гола предности, пошто је Фекир у 43. минуту затресао мрежу домаће екипе. Фекир је искористио грешку Фернандиња и са око 18 метара послао лопту иза леђа Едерсона.

Бернардо Силва је у 67. минуту смањио на 2:1. Силва се добро изборио за простор у шеснаестерцу и примио пас који му је послао Сане и потом погодио мрежу француског тима.

Екипа Пепа Гвардиоле је до краја меча јурила макар изједначење, али није у томе успела.

Видео са меча Јанг Бојса можете поглеадти овде...

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су вечерас у гостима екипу Бенфике са 2:0, у утакмици првог кола Групе Е Лиге шампиона.

Бајерн је повео већ у десетом минуту голом Роберта Левандовског. Била је собро изведен контранапад Бајерна у којем су учестовали Рибери, Санчес и Алаба, а завршио га Левандовски голом.

Коначан резултат поставио је Ренато Санчес у 54. минуту, након асистенције Хамеса Родригеса.

Видео са меча Валенсије можете поглеадти овде...

Фудбалери Реал Мадрида победом су почели одбрану титуле у Лиги шампиона, пошто су вечерас на свом терену славили против Роме са 3:0, у првом колу Групе Г.

Голове за Реал постигли су Иско у 45. и Гарет Бејл у 58. и Маријано у 92. минуту.

Реал је био много бољи тим у првом полувремену, али ту своју надмоћ није успео да материјализује све до 45. минута када је мрежу италијанског тима из слободног ударца погодио Иско.

Фудбалери Реала су у 58. минуту одиграли муњевити контранапад који је поготком завршио Бејл.

Реал је у 79. минуту пропустио зицер преко Асенсија, али је до краја меча ипак постигао и трећи гол. Стрелац је био Маријано у 92. минуту.

У другој утакмици Групе Г, фудбалери Викторије Плзењ и московског ЦСКА одиграли су нерешено 2:2, након што је домаћи тим водио са 2:0 након првог полувремена.

Оба поготка за победнички тим постигао је Михаел Крменчик у 29. и 41. минуту, док су стрелци за ЦСКА били Фјодор Чалов у 49. и Никола Влашић у 95. минуту из пенала.

Семафор 1. кола Лиге шампиона:

А група:

Монако (Француска) - Атлетико Мадрид (Шпанија) 1:2 (Грандси 18 - Коста 31, Хименез 45+1)

Бриж (Белгија) - Борусија Дортмунд (Немачка) 0:1 (Пулишић 85)

Б група:

Барселона (Шпанија) - ПСВ (Холандија) 4:0 (Меси 32, 77, 87, Дембеле 75)

Интер (Италија) - Тотенхем (Енглеска) 2:1 (Икарди 86, Весино 90+2 - Ериксен 53)

Ц група:

Ливерпул (Енглеска) - ПСЖ (Француска) 3:2 (Стариџ 30, Милнер 36, једанаестерац, Фирмино 90+2 - Муније 40, Мбапе 83)

Црвена звезда (Србија) - Наполи (Италија) 0:0

Д група:

Шалке (Немачка) - Порто (Португалија) 1:1 (Емболо 54 - Отавио 75. једанаестерац)

Галатасарај (Турска) - Локомотива (Русија) 3:0 (Родригес 9, Дердијок 67, Инан 90+4. једанаестерац)

Е група:

Ајакс (Холандија) - АЕК (Грчка) 3:0 (Таљафико 46, 90, ван де Бек 77)

Бенфика (Португалија) - Бајерн (Немачка) 0:2 (Левандовски 10, Санчез 54)

Ф група:

Шахтјор (Украјина) - Хофенхајм (Немачка) 2:2 (Исмаили 27, Мајкон 81 - Грилиш 6, Нордтвеит 38)

Манчестер Сити (Енглеска) - Лион (Француска) 1:2 (Б. Силва 67 - Корне 26, Фекир 43)

Г група:

Плзен (Чешка) - ЦСКА (Русија) 2:2 (Крменчик 29, 41 - Чалов 49, Влашић 90+5. једанаестерац)

Реал Мадрид (Шпанија) - Рома (Италија) 3:0 (Иско 45, Бејл 58, Мариано 90+2)

Х група:

Валенсија (Шпанија) - Јувентус (Италија) 0:2 (Пјанић 45. једанаестерац, 51. једанаестерац)

Јанг Бојс (Швајцарска) - Манчестер Јунајтед (Енглеска) 0:3 (Погба 35, 44. једанаестерац, Марсијал 66)