Real preVARio Ajaks i Dušana Tadića, Totenhem silan i bez Kejna!

5

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Ajaks sa 2:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona

Golove za pobednički tim postigli su Karim Benzema u 60. i Marko Asensio u 87. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Ajaks bio Hakim Zijeh u 75. minutu.

Real je u prvom poluvremenu imao više udaraca ka golu protivnika, ali je Ajaks bio opasniji i taj koji je nadigrao protivnika.

Domaći tim je u 26. minutu bio blizu pogotka pošto je Dušan Tadić pogodio stativu, a potom je Nikolas Taljafiko u 37. minutu i pogodio mrežu Reala.

Tibo Kurtoa je posle kornera slabo reagovao, lopta je stigla do Taljafika, koji je glavom pogodio mrežu. Međutim, sudija Damir Skomina je rešio da pogleda video snimak i nakon toga je poništio gol jer je Tadić blokirao Kurtou. Ovo je prvi put da je VAR sistem primenjen u Ligi šampiona.

Real je bolje počeo drugo poluvreme i do prednosti je stigao u 60. minutu preko Benzeme. Vinisijus je prošao trojicu igrača, a onda dodao loptu do Benzeme koji je bio sam i nepogrešiv.

Ajaks se nije predavao i uspeo je da stigne do izjednačenja u 75. minutu. Tadić uposlio Neresa, a on je asistirao Zijehu, koji je sa desetak metara savladao Kurtou.

"Kraljevski" klub će revanš ipak dočekati s prednošču, pošto je u 87. minutu mrežu Ajaksa pogodio Asensio na asistenciju Danija Karvahala. Revanš utakmica na programu je 5. marta.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 3:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Golove za pobednički tim postigli su Heung-Min Son u 47, Jan Vertongen u 83. i Fernando LJorente u 86. minutu.

U prvih 45 minuta oba tima su imala prilike za gol, ali mreže su mirovale do 47. minuta kada je Son doneo prednost Totenhemu. Vertongen je prošao po levoj strani, sjajno je centrirao i pronašao Sona kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu sa nekoliko metara.

Borusija, nakon dobrog prvog poluvremena, u nastavku nikako nije mogla da odgovori na agresivniju igru Totenhema koji je do kraja meča sa još dva gola kaznila lošu odbranu nemačkog tima.

Prvo je 83. minutu na 2:0 povisio Vertongen posle centaršuta Orijea, a tačku na ovaj meč stavio je LJorente u 86. minutu. Samo dva minuta pošto je ušao u igru, LJorente je pogodio mrežu Borusije glavom posle kornera koji je izveo Eriksen. Revanš utakmica na programu je 5. marta.