Реал преВАРио Ајакс и Душана Тадића, Тотенхем силан и без Кејна!

5

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима Ајакс са 2:1, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона

Голове за победнички тим постигли су Карим Бензема у 60. и Марко Асенсио у 87. минуту, док је стрелац јединог поготка за Ајакс био Хаким Зијех у 75. минуту.

Реал је у првом полувремену имао више удараца ка голу противника, али је Ајакс био опаснији и тај који је надиграо противника.

Домаћи тим је у 26. минуту био близу поготка пошто је Душан Тадић погодио стативу, а потом је Николас Таљафико у 37. минуту и погодио мрежу Реала.

Тибо Куртоа је после корнера слабо реаговао, лопта је стигла до Таљафика, који је главом погодио мрежу. Међутим, судија Дамир Скомина је решио да погледа видео снимак и након тога је поништио гол јер је Тадић блокирао Куртоу. Ово је први пут да је ВАР систем примењен у Лиги шампиона.

Реал је боље почео друго полувреме и до предности је стигао у 60. минуту преко Бенземе. Винисијус је прошао тројицу играча, а онда додао лопту до Бенземе који је био сам и непогрешив.

Ајакс се није предавао и успео је да стигне до изједначења у 75. минуту. Тадић упослио Нереса, а он је асистирао Зијеху, који је са десетак метара савладао Куртоу.

"Краљевски" клуб ће реванш ипак дочекати с предношчу, пошто је у 87. минуту мрежу Ајакса погодио Асенсио на асистенцију Данија Карвахала. Реванш утакмица на програму је 5. марта.

Фудбалери Тотенхема победили су вечерас на свом терену Борусију из Дортмунда са 3:0, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Голове за победнички тим постигли су Хеунг-Мин Сон у 47, Јан Вертонген у 83. и Фернандо Љоренте у 86. минуту.

У првих 45 минута оба тима су имала прилике за гол, али мреже су мировале до 47. минута када је Сон донео предност Тотенхему. Вертонген је прошао по левој страни, сјајно је центрирао и пронашао Сона којем није било тешко да пошаље лопту у мрежу са неколико метара.

Борусија, након доброг првог полувремена, у наставку никако није могла да одговори на агресивнију игру Тотенхема који је до краја меча са још два гола казнила лошу одбрану немачког тима.

Прво је 83. минуту на 2:0 повисио Вертонген после центаршута Оријеа, а тачку на овај меч ставио је Љоренте у 86. минуту. Само два минута пошто је ушао у игру, Љоренте је погодио мрежу Борусије главом после корнера који је извео Ериксен. Реванш утакмица на програму је 5. марта.

Kоментари (5)

zebra

Penal Madrid, krali su bez VAR-a, sad kradu sa VAR-om…. pravila i tehnologije u fudbalu se menjaju, a ishod ostaje isti!

Pigeon

Ja Real organski ne podnosim...ali VAR je pokazao da je odluka ispravna...na zalost nije kako bi mi voleli, vec kako jeste.

zebra

Nije to problem, golube, problem je sto svaka diskutabilna odluka(sa ili bez VAR-a) uvek ide u njihovu korist!

007

Ajax kako lgra tako treba da i ovi nasi igtaju jet je i to bila nasa igra pre dok demagozi nisu preuzeli vodjenje igrre i saveza pre 45 g

M.

Ajaks bio puno bolji i cist gol im je ponisten. Ponovo je Real proteziran,kao i mnogo puta ranije.Verovatno ce madridske lopove i bitange ponovo da proguraju do finala,pa ce glup svet opet da se cudi kako su cetvrti put zaredom u finalu.