Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Јувентус пред елиминацијом, сјајан финиш Атлетика, Сити славио у голеади

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су вечерас на свом терену Јувентус са 2:0, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона

Атлетико је повео у 78. минуту голом Хосе Марије Хименеса, а победу је обезбедио капитен Дијего Годин голом у 83. минуту.

Прву шансу на утакмици имао је Јувентус у деветом минуту, када је Кристијано Роналдо покушао из слободног ударца, а голман Јан Облак је добро одбранио и избацио лопту у корнер.

Три минута касније Леонардо Бонучи захватио је лопту главом, али је послао преко пречке. Црно-бели су контролисали игру, а добру прилику пропустио је Марио Манџукић у 23. минуту када је шутирао поред гола.

У 25. минуту досуђен је пенал за Атлетико, због наводног прекршаја Де Шиља над Дијегом Костом, а после прегледаног снимка судија Феликс Цвајер поништио је одлуку. Недуго затим Атлетико је могао да поведе после доброг ударца Антоана Гризмана са ивице шеснаестерца, али је голман Јувентуса Војчех Шчесни одбранио.

После тога узвратио је Јувентус преко Дибала у 34. минту, а Облак је добро интервенисао. До краја полувремена није био озбиљнијих прилика.

Дијего Коста, који ће пропустити реванш утакмицу због картона, имао је одличну прилику у 51. минуту. Асистирао му је Гризман, а Коста се ослободио противника али је из добре ситуације био непрецизан. Три минута касније лопта је погодила пречку после покушаја Гризмана да лобује голмана гостију.

У 70. минуту гол за Атлетико постигао је Мората, али је судија после прегледаног снимка поништио погодак због прекршаја нападача мадридске екипе над Ђорђом Кјелинијем.

Атлетико је повео у 78. минуту голом Хименеса. Мората је после корнера главом спустио лопту, она је погодила Манџукића и одбила се до Хименеса коме није било тешко да је пошаље у мрежу. Предност је четири минута касније удвостручио Годин који се најбоље снашао после изведеног прекида и гужве у шеснаестерцу.

Јувентус је у завршници имао две шансе, у 90. минуту покушао је Федерико Бернардески, а голман Облак је одбранио, док је три минута касније Роналдо главом послао лопту преко пречке. Реванш утакмица игра се 12. марта у Торину.

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на гостовању у Гелзенкирхену Шалке са 3:2, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Сити је повео у 18. минуту голом Серхија Агуера, а Шалке је преокренуо головима Набила Бенталеба, који је оба пута био прецизан са пенала, у 38. и 45. минуту. Енглески тим изједначио је у 85. минуту голом Лероја Санеа, а победу је донео Рахим Стерлинг у 90. минуту.

Сити је од почетка имао иницијативу, а прву шансу направио је у седмом минуту када је после прекида главом покушао Агуеро, али је голман Ралф Фарман одбранио.

У 18. минуту Сити је повео голом Агуера после грешке голмана домаћих који није добро додао лопту до саиграча. До лопте је дошао Бернардо Силва који је асистирао Агуеру. Судија Карлос Дел Серо Гранде је затим прегледао снимак ситуације која се пре гола догодила на половини терена када је Емерик Лапорт освојио лопту, али је после тога признао погодак.

У 25. минуту Шалке је покушао преко Марка Ута, који је са 25 метара послао лопту поред стативе.

После тога Сити је имао иницијативу и више лопту у поседу, а у 34. минуту судија је прекинуо утакмицу како би прегледао видео снимак, после захтева фудбалера Шалкеа који су тврдили да је Николас Отаменди играо руком после шута Данијела Калигурија. Уз помоћ ВАР-а досуђен је пенал, који је у 38. минуту искористио Бенталеб.

Исти играч донео је преокрет у 45. минуту, када је поново био прецизан из пенала који је досуђен после дуела у шеснаестерцу Фернандиња и Салифа Санеа. Обојица играча Ситија који су вечерас направили пенале пропустиће због суспензије реванш утакмицу.

Последњу прилику упрвом полувремену имао је Брнардо Силва, али је шутирао поред гола немачке екипе.

Сити је први запретио у наставку после слободног ударца Кевина Де Брујнеа, али је голман одбранио. Енглески тим имао је иницијативу, покушавали су Илкај Гундоган и Силва, али до тада нису успели да угрозе голмана гостију.

У 85. минуту изједначио је Сане из слободног ударца са 25 метара. Победу екипи Пепа Гвардиоле донео је Стерлинг у 90. минуту после додавања Едерсона.

Сити је утакмицу завршио са десеторицом играча, пошто је Отаменди у 68. минуту добио други жути картон. Реванш утакмица игра се 12. марта у Манчестеру.