Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Минималац Барселоне против Јунајтеда, Роналдо изборио реми против Тадићевог Ајакса (ВИДЕО)

Немање Матића због повреде није било у саставу Црвених ђавола

Фудбалери Ајакса и Јувентуса играли су нерешено 1:1 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

Утакмица у Амстердаму донела је много узбуђења, можда чак и највише од свих четвртфиналних дуела, али победника није било.

Прво полувреме донело је по неколико прилика с обе стране, а водећи гол виђен је у 45. минуту када је Кристијано Роналдо искористио центаршут Жоаа Кансела с десне стране.

Oвде можете погледати голове са меча Ајакс - Јувентус (1:1).

У другом полувремену Ајакс је у потпуности надиграо првака Италије, али је само једном затресао мрежу „старе даме”.

Изједначујући погодак Ајакс је постигао после само 30 секунди игре у другом делу. Давид Нерес „пробио” је по левој страни, утрчао у шеснаестерац и прецизним шутем са око 15 метара у да љи угао савладао Војћеха Шченсног.

Ајакс је у наставку имао иницијативу и пар добрих прилика пред голом Јувентуса, али је завршница изостала.

Реванш утакмица Јувентуса и Ајакса у четвртфиналу Лиге шампиона играће се наредног уторка у Торину.

Oвде можете погледати голове са меча Манчестер Јунајтед - Барселона (0:1).

Фудбалери Барселоне победили су у гостима Манчестер јунајтед са 1:0 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

Каталонци су до јединог гола на утакмици дошли у 12. минуту из прве прилике. Лионел Меси је с леве стране центрирао на другу стативу где је Луис Суарес шутирао главом, а лопта је на путу ка голу закачила Лука Шоа и преварила Давида де Хеу.

У наставку утакмице Манчестер јунајтед је углавном имао иницијативу, али није озбиљније успео да припрети голману Барселоне Марк Андре Тер - Штегену, који је успео да сачува своју мрежу.

Маркус Рашфорд је пар пута био у солидној прилици да постигне изједначујући погодак, али му то није пошло за руком.

Ревнш утакмица Барселоне и Манчестер јунајтеда у четвртфиналу Лиге шампиона играће се наредног уторка у главном граду Каталоније.

Парови четвртфинала Лиге шампиона:

Уторак:

Тотенхем (Енглеска) – Манчестер Сити (Енглеска) 1:0 (Хјунг-мин 78)

Ливерпул (Енглеска) – Порто (Португалија) 2:0 (Кеита 5, Фирмино 26)

Среда:

Ајакс (Холандија) – Јувентус (Италија) 1:1 (Нерес 46 - Роналдо 45)

Манчестер Јунајтед (Енглеска) – Барселона (Шпанија) 0:1 (Шо 12. аутогол)

Парови полуфинала Лиге шампиона:

Тотенхем/Манчестер Сити – Ајакс/Јувентус

Манчестер Јунајтед/Барселона – Ливерпул/Порто

Напомена: Четвртфинале се игра 9/10. и 16/17. априла, полуфинале 30/1. и 7/8. маја, финале 1. јуна на стадиону Ванда Метрополитано у Мадриду.