Хелсинки може и са десеторицом, Селтик сигуран у Сарајеву

0

Хелсинки ће, како сада ствари стоје, бити ривал Црвене звезде (или Судуве), у другој рунди квалификација

Астана је у првом мечу дана, иначе једном од дербија прве рунде, славила минимални тријумф против Клужа, предност су Казахстанци остварили голом Постникова у 68. минуту.

Арарат је у Јерменији изненадио АИК из Стокхолма, али је пропустио прилику да убедљивије слави. Већ у трећем минуту домаћи су повели из пенала, од 13. имали су играча више.

Швеђанима је изједначење донео Обаси у 39. минуту, али је шест минута касније какву-такву предност Арарату обезбедио својим другим голом, првим из игре, Аветисјан.

Финци су се показали као веома озбиљан тим, иако су већи део меча играли са десеторицом, због искључења Обилора у 31. минуту, славили су са убедљивих 3:0.

Важан тријумф у Естонији остварила је Шкендија голом из једанаестерца, док је Селтик без већих проблема славио у Сарајеву.

Семафор првих мечева првог кола квалификација за ЛШ:
Астана (Казахстан) – Клуж (Румунија) 1:0 (Постников 68)
Арарат (Јерменија) – АИК (Шведска) 2:1 (Аветисјан 3. једанаестерац, 45 – Обаси 39)
Хелсинки (Финска) – Торшавн (Фарска Острва) 3:0 (Лапалаинен 21, 66, О`Шонеси 42)
Каљу (Естонија) – Шкендија (Македонија) 0:1 (Ибраими 81. једанаестерац)
Сарајево (БиХ) – Селтик (Шкотска) 1:3 (Оремуш 29 – Џонстон 35, Едуард 51, Синклер 85)
Диделанж (Луксембург) – Валета (Малта) 2:2 (Бетаиб 26, Штолц 45+2 – Пакер 64, Борг 70)
Судува (Литванија) – Црвена звезда (Србија) 0:0
ТНС (Велс) – Фероникал (тзв. Косово) 2:2 (Дрејпер 49. једанаестерац, Едвардс 77 – Зека 89, Фазлију 90+3. једанаестерац)