КВАЛ. ЗА ЛШ: Копенхаген сигуран у Велсу (ВИДЕО)

1

Без голова у дуелу Плзена и Олимпијакоса, Динамо Загреб сигуран у Грузији, ПСВ у надокнади преокренуо против Базела, док је АПОЕЛ славио у Никшићу против Сутјеске

Потенцијални ривал Црвене звезде (уколико прође фински Хелсинки) у 3. колу квалификација за Лигу шампиона, дански Копенхаген, победио је ТНС у Велсу са 2:0 у првом мечу 2. кола.

Голове за Данце дали су Сотиру у 18. после лепе акције и Сков са беле тачке у 61. минуту.

ПСВ и Базел су одиграли сјајан меч у Холандији (3:2). Домаћи тим је повео у 14. минуту преко Бруме, али су Ајети и Баланта донели преокрет Швајцарцима.

Ламерс је у 89. минуту погодио за 2:2, да би у надокнади Мален донео велику победу домаћем тиму.

Кипарски АПОЕЛ је са 1:0 голом Де Винсентија са беле тачке у 42. миунуту савладао Сутјеску у Никшићу.

Плзен и Олимпијакос одиграли су без голова у првом дуелу 2. кола квалификација за Лигу шампиона.

Домаћи тим је био бољи, али није успео то да материјализује, па ће одлука о томе ко ће проћи даље „пасти“ у реваншу у Грчкој.

За гостујући тим наступио је наш Лазар Ранђеловић. Он је ушао у игру у 81. минуту. Светозар Марковић и Јагош Вуковић нису били у протоколу тима из Пиреја.

Динамо Загреб је са 2:0 славио у Грузији против екипе Сабуртало. Голове су дали Оршић и Петковић. Наш Комнен Андрић није био у саставу гостујућег тима.

Семафор 2. кола квалификација за Лигу шампиона:

СТАЗА ШАМПИОНА

Уторак:

Сабуртало (Грузија) – Динамо З. (Хрватска) 0:2 (Оршић 67, Петковић 78. пенал)

ТНС (Велс) – Копенхаген (Данска) 0:2 (Сотиру 18, Сков 61)

Сутјеска (Ц. Гора) – АПОЕЛ (Кипар) 0:1 (Де Винсенти 42. пенал)

Сутра

19.00: БАТЕ (Белорусија) – Розенборг (Норвешка)

20.00: Клуж (Румунија) – Макаби ТА (Израел)

20.00: Ференцварош (Мађарска) – Валета (Малта)

20.15: Марибор (Словенија) – АИК (Шведска)

20.45: Селтик (Шкотска) – Номе Каљу (Естонија)

20.45: Дандалк (Р. Ирска) – Караваг (Азербејџан)

20.45: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – Хелсинки (Финска)

СТАЗА ПРАТИЛАЦА

Уторак:

Плзењ (Чешка) – Олимпијакос (Грчка) 0:0

ПСВ (Холандија) – Базел (Швајцарска) 3:2 (Брума 14, Ламерс 89y, Мален 90+3 – Ајети 45+1, Баланта 79)