Umalo senzacija u Milanu, Inter spasao bod u 92. minutu, remi i u Lionu

0

Prva dva meča u utorak, u opba iznenađenja, jedno veliko, jedno ne tolikih razmera

Praška Slavija odigrala je sjajan meč u „grupi smrti”, umalo je slavila na gostovanju Interu, ali se neće radovati onome što bi oberučke prihvatili pre početka susreta, jednom bodu.

Prvak Češke taktički je odradio sve zamisli trenera Trpišovskog, zatvorio je prilaze svom golu, a često je igrao i visok presing na „Đuzepe Meaci”.

Čak i posle vođtva koje im je u 64. minutu dneo Olajinka, posle loše intervencije golmana Handanovića i kašnjenja Brozovića.

Ipak, sudija je pokazao osam minuta nadoknade, a to kao da je pokolebalo Čehe. Sensi je iz slobodnog udarca pogodio prečku u drugom minutu nadoknade, lopta se odbila do Barele, koji je šutirao sa 17 metara, a gostujući fudbaleri su nemo posmatrali kako ona odlazi u njihovu mrežu.

U Lionu domaći tim i Zenit osvojili su po bod. Gosti iz Petrograda su poveli u finišu prvog poluvremena, lepim pogotkom Azmuna na asistenciju Džube.

I možda bi tim Branislava Ivanovića došao i do čitavog plena, da strelac pogotka zbog povrede nije morao van terena.

Zamenio ga je Sergej Semak, u igru je uveo Ozdojeva i pogrešio je. Pomenuti igrač je posle samo pet minuta naseo na „foru”, skrivio je nepotreban jedanaesterac, kojeg je VAR potom i potvrdio.

Depaj je preuzeo odgovornost i rutinski savladao Luneva. Do kraja meča Lion je bio taj koji je napadao, ali su gosti odoleli i stigli su do prvog boda u eliti ove sezone.

Semafor prvog kola Lige šampiona
E grupa:
Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens 81. jedanaesterac, LJorente 90+2)
Salcburg – Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Hvang Hi-Čan 36, Šobolšai 45+2, Ulmer 66 - Lukumi 40, Samata 52)