Grci imaju odličan tim i karakter: Olimpijakosu bod protiv Totenhema posle dva gola minusa

2

U Belgiji ne preterano zanimljiv niti kvalitetan fudbal, mreže se nisu tresle, Briž i Galatasaraj osvojili su po bod

Posle žreba za grupnu fazu Lige šampiona, jasno je bilo da će Crvena zvezda svoju šansu ove sezone tražiti u duelima sa Olimpijakosom.

A rezultat meča iz prvog kola nije im išao je na ruku, Olimpijakos je protiv favorizovanog Totenhema osvojio veliki bod, i to posle vođstva gostiju od 2:0.

Olimpijakos je odlično ušao u meč, imao inicijativu i šanse u prvih 20-tak minuta meča na stadionu „Karaiskakis”, ali su potom do izražaja došli iskustvo i kvalitet prošlogodišnjeg finaliste Lige šampiona, Totenhema.

Gerero je u 18. minutu bio u sjajnoj poziciji, ali je sa nekoliko metara udaljenosti naciljao stativu Lorisovog gola.

Kazna je stigla vrlo brzo, Pevci su poveli iz prve šanse na meču. Kejn je izbegao start Merijaha van šesnaesterca, ali ga je Tunišanin potom oborio u golmanskom prostoru, dileme nije bilo, VAR je potvrdio prvobitnu sudijsku odluku.

Naravno, Kejn je preuzeo odgovornost i sa 11 metara je zakucao loptu u Olimpijakosovu mrežu za vođstvo u 26. minutu.

Samo četiri minuta kasnije druga prilika i drugi gol za Totenhem. Ovoga puta je to bila prosta akcija, Dejvis je odlično pronašao Lukasa, a ovaj je sa 18 metara poslao „bombu” u mrežu tima iz Pireja.

Mogli su domaći da se vrate u igru u 34. minutu, ali je Masuras iz izgledne pozicije promašio. Ipak, u smiraj prvog poluvremena Olimpijakos se vratio u igru, Valbuena je odlično proigrao Podensea, a ovaj je rutinski poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu manje uzbuđenja, posebno posle izjednačujućeg pogotka grčkog šampiona. Valbuena je rutinski savladao Lorisa za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Do kraja meča Totenhem je uglavnom imao posed lopte, ali ne mnogo prilika. Izdvajaju se ona Dele Alija u 65. minutu, kad je golman Olimpijakosa bio sjajan, nedugo potom pokušaj glavom Kejna posle kornera, ali je reprezentativac Engleske bio neprecizan.

U Belgiji nezanimljiv meč, mreže u duelu Briža i Galatasaraja ostale su netaknute, svakom od timova pripao je po bod.

Semafor prvog kola Lige šampiona
A grupa:
Briž – Galatasaraj 0:0
21,00: PSŽ – Real
B grupa:
Olimpijakos – Totenhem 1:2 (Podense 44 – Kejn 26. jedanaesterac, Lukas 30)
E grupa:
Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens 81. jedanaesterac, LJorente 90+2)
Salcburg – Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Hvang Hi-Čan 36, Šobolšai 45+2, Ulmer 66 – Lukumi 40, Samata 52)