Dobra vest iz Pireja, Bajern slavio, Real preživeo, preokreti Sitija i Juventusa

1

Očekivani rezultati u trećem kolu, petarde pukle u Londonu, Mančesteru i Brižu

Crvena zvezda će imati još jednu priliku da se uključi u borbu za drugo mesto u grupi, u narednom kolu ukoliko slavi protiv Totenhema.

Ali, sada je daleko realnije pričati o borbi za treću poziciju, sa bratskim Olimpijakosom. Crveno-beli iz Pireja odigrali su dobar meč protiv Bajerna, postigli su dva gola, nedovoljno bar za bod.

Grci su poveli pogotkom El Arabija u 23. minutu, no Levandovski je vrlo brzo izjednačio, svega 11 minuta kasnije.

Poljak je u drugom poluvremenu doneo i prednost Bavarcima, nešto kasnije trijumf je, kako se ispostavilo, obezbedio Toliso. Gol Giljermea samo je probudio nadu domaćina.

Real nije imao mnogo izbora na teškom gostovanju Galatasaraju. Presudio je jedan pogodak, jedini na meču, onaj Krosa iz 18. minuta. Luka Jović je dobio šansu u finišu, u igru je ušao u 82. minutu.

U istoj grupi PSŽ je pregazio Briž u gostima, uz dva gola Ikardija i het-trik Embapea.

Atalanta je povela na gostovanju Mančester sitiju, ali je potom primila pet golova. I tu su pogađala samo dva igrača za favorita, Aguera dva, a Sterling tri puta.

Preokret je viđen i u Torinu, gde je Lokomotiva vodila protiv Juventusa, i to sve do 77. minuta. Ali, tada je Dibala najpre izjednačio, a potom dva minuta kasnije obezbedio i važna tri boda.

Semafor trećeg kola Lige šampiona
A grupa:
Briž – PSŽ 0:5 (Ikardi 7, 63, Embape 63, 79, 83)
Galatasaraj – Real 0:1 (Kros 18)
Tabela: PSŽ 9 bodova, Real 4, Briž 2, Galatasaraj 1.
B grupa:
Totenhem – Crvena zvezda 5:0 (Kejn 9, 73, Son 16, 44, Lamela 57)
Olimpijakos – Bajern 2:3 (El Arabi 23, Giljerme 79 – Levandovski 34, 62, Toliso 75)
Tabela: Bajern 9, Totenhem 4, Crvena zvezda 3, Olimpijakos 1.
C grupa:
Šahtjor – Dinamo 2:2 (Konopljanka 16, Dodo 75 – Olmo 26, Oršić 60. jedanaesterac)
Mančester siti – Atalanta 5:1 (Aguero 34, 36. jedanaesterac, Sterling 58, 64, 69 – Malinovski 28. jedanaesterac)
Tabela: Mančester siti 9, Dinamo i Šahtjor po 4, Atalanta bez bodova.