Real slavio u Briselu, Luka Jović starter, ali bez gola

3

Bajern postao prvi nemački tim koji je osvojio svih 18 bodova zu grupnoj fazi Lige šampiona, Bavarci drugi put nadigrali Totenhem

Nije bilo mnogo dilema u A grupi, kolo pre kraja bilo je poznato da će PSŽ u osminu finala sa prve, a Real sa druge pozicije. Šanse da se eventualno domogne trećeg mesta imao je Galatasaraj, ali samo u slučaju dobrog rezultata u Parizu.

Nada im je brzo ugašena, šampion Francuske je na poluvremenu imao dva gola viška. A postigao ih je u razmaku od tri minuta, učinili su to Ikardi i Sarabija u 32. i 35.

U nastavku pobedu Svetaca golovima su overili najskuplji igrači Parižana, Nejmar i Embape, potom i Kavani.

U Briselu je Luka Jović dobio šansu kao starter posle dugo vremena. Imao je srpski reprezentativac sjajnu priliku u 15. minutu, ali je golman Briža fantastično odbranio.

U nastavku Real je brzo poveo, pogotkom Rodriga u 53. minutu, samo dva minuta kasnije izjednačio je Vanaken. Ipak, novu prednost kraljevskom klubu obezbedio je Vinisijus, a pobedu je overio Modrić.

Atletiko je u Madridu imao zicer za osminu finala, pobeda protiv Lokomotive rešila bi ih muka da čekaju rezultat iz Leverkuzena, gde je gostovao Juventus.

Jorgandžije su do 17. minuta imale dva jedanaesterca, prvi u prvom minutu promašio je Tripije, drugi je iskoristio Žoao Feliks. U nastavku, pobedu je overio Felipe, u 54. minutu.

U Leverkuzenu očekivan tvrd meč. Kristijano Ronaldo je u takvim duelima ubojit, pogodio je u 75. minutu. Trijumf tima iz Torina potvrdio je Iguain, u drugom minutu nadoknade.

U grupi u kojoj je Crvena zvezda, Bajern je ostvario i šesti trijumf, drugi protiv Totenhema. Na taj način, verovali ili ne, Bavarci su postali prvi nemački tim koji je osvojio svih 18 bodova u Ligi šampiona.

Semafor poslednjeg, šestog kola A grupe:
Briž – Real 1:3 (Vanaken 55 – Rodrigo 53, Vinisijus 64, Modrić 90+1)
PSŽ – Galatasaraj 5:0 (Ikardi 32, Sarabija 35, Nejmar 47, Embape 63, Kavani 83. jedanaesterac)
Tabela: PSŽ 16, Real 11, Briž 3, Galatasaraj 2.
Semafor poslednjeg, šestog kola B grupe:
Olimpijakos – Crvena zvezda 1:0 (El Arabi 88. jedanaesterac)
Bajern – Totenhem 3:1 (Koman 14, Miler 45, Kutinjo 64 – Sasenjon 20)
Tabela: Bajern 18, Totenhem 10, Olimpijakos 4, Crvena zvezda 3.
Semafor poslednjeg, šestog kola C grupe:
Šahtjor – Atalanta 0:3 (Kastanje 66, Pašalić 80, Gosens 90+4)
Dinamo (Z) – Mančester siti 1:4 (Olmo 10 – Žezus 34, 50, 54, Foden 84)
Tabela: Mančester siti 14, Atalanta 7, Šahtjor 6, Dinamo (Z) 5.
Semafor poslednjeg, šestog kola D grupe:
Atletiko – Lokomotiva 2:0 (Žoao Feliks 17. jedanaesterac, Felipe 54)
Leverkuzen – Juventus 0:1 (Ronaldo 75)
Tabela: Juventus 16, Atletiko 10, Leverkuzen 6, Lokomotiva 3.
Semafor poslednjeg, šestog kola E grupe:
Salcburg – Liverpul 0:2 (Keita 57, Salah 58)
Napoli – Genk 4:0 (Milik 3, 26, 38. jedanaesterac, Mertens 75. jedanaesterac)
Tabela: Liverpul 13 bodova, Napoli 12, Salcburg 7, Genk 1.
Semafor poslednjeg, šestog kola F grupe:
Inter – Barselona 1:2 (Lukaku 44 – Perez 23, Fati 87)
Dortmund – Slavija 2:1 (Sančo 10, Brandt 61 – Suček 43)
Tabela: Barselona 14, Dortmund 10, Inter 7, Slavija 2.
Semafor poslednjeg, šestog kola G grupe:
Benfika – Zenit 3:0 (Ćervi 47, Pici 58. jedanaesterac, Azmun 79. autogol)
Lion – Lajpcig 2:2 (Auar 50, Depaj 82 – Forsberg 9. jedanaesterac, Verner 33. jedanaesterac)
Tabela: Lajpcig 11, Lion 8, Benfika i Zenit po 7.