Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ПСЖ избацио Борусију, Атлетико шокирао Ливерпул у продужетку!

Драматични реванш мечеви осмине финала Лиге шампиона у Паризу и Ливерпулу

Пари Сен Жермен се пласирао у четвртфинале Лиге шампиона, пошто је у реваншу победио Борусију из Дортмунда на свом терену са 2:0, Свеци су тако надокнадили пораз из Немачке од 2:1.

Реванп меч у Паризу одигран је пред празним трибинама због ризика од коронавируса. Утакмица на "Парку принчева" је почела офанзивом домаћина.

Парижани су највише претили преко Нејмара и Анхела ди Марије. Тренер ПСЖ-а Томас Тухел имао је разлога за страх у седмом минуту, кад је бразилски нападач повредио раме приликом пада.

У 25. минуту Единсон Кавани је пропустио зицер, Роман Бирки му је скинуо ударац у ситуацији "један на један", а лопта потом је уз много среће отишла тик поред десне стативе.

Међутим, само три минута касније Парижани су дошли до вођства, Ди Марија је извео корнер, Нејмар је остао сам на петерцу и није му било тешко да лопту главом спроведе у мрежу.

Кад се чинило да ће у првм полувремену бити виђен само један гол, ПСЖ је дуплирао предност. Сарабија је оштро центрирао по земљи, а са осам метара Хуан Бернат се сјајно убацио из другог плана, закачио је лопту и она је завршила у мрежи.

Ипак, играчи у жутим дресовима су средином другог полувремена загосподарили тереном и кренули да стежу обруч око казненог простора. У финишу сусрета због гурања Нејмара директан црвени картон добио је Емре Џан, а Парижани некако успели да сачувају предност и избегну продужетке.

Атлетико је елиминисао првака Европе и то на његовом терену. Јасно је било да јорганџије имају шансе после првог меча у Мадриду и тријумфа од 1:0.

У реваншу су играли углавном бункер, невероватни Облак је бранио све што је могао, али не и шут Вајналдума у 43. минуту. Но, то је Редсима било довољно тек за продужетке.

И кренуло је одлично по домаће, с обзиром да је Фирмино у 94. минуту донео жељену предност од 2:0. Али, екипа Дијега Симеонеа се није предавала.

Управо је Симеоне изменом много тога донео свом тиму, у игру је у 56. минуту уместо Дијега Косте увео Љорентеа, а овај је заблистао и са два гола, у 97. и 105+1. минуту решио дилеме. На крају је чак Мората у последњим тренуцима сусрета донео тријумф Атлетику!