Почетна / Фудбал / Остале лиге

ЛОЗНИЧАНИ СЛАВЕ ВУЛИЋА - Два трофеја за историју

Трећа утакмица финала плеј-офа убедљиво припала гостима - 5:1

ФОН – Лозница град 2018 1:5 (0:2)

Београд - Хала „Шумице“. Судије: Петар Радојичић (Сремска Митровица) и Милош Јоцовић (Врбас). Стрелци: 0:1 Перић у 3, 0:2 Костић у 7, 0:3 Матијевић у 32, 0:4 Росић у 34, 0:5 Коцић у 34, 1:5 Марјановић у 40. минуту.  Жути картони: Алексић (ФОН), Костић, Рамић, Костић (Лозница)

ФОН: Јосимовић, Краснић, Петрашевић, Лазић, Алексић, Љубић, Калановић, Кокотовић, Павловић, Пајковић, Вучетић, Марјановић, Мајсторовић.

ЛОЗНИЦА ГРАД 2018: Вулић, Перић, Матијевић, Коцић, Рамић, Обрадовић, Кољајић, Јањић, Ристановић, Ракић, Аврамовић, Росић 7, Костић, Миловановић.

Лозница град 2018 савладала је ФОН у трећој утакмици финалне серије плеј-офа и постала првак Србије у футсалу. Гости су стигли до трофеја у великом стилу, са чек пет лопти у мрежи ривала на његовом паркету, а Студенти су могли само да се поклоне бољем и гостима предају трон.

Студенти су боље почели, већ у првом минуту две прилике имао је Петрашевић. Најпре је снажно штурао са дистанце, затим је упутио ударац из противничког шестерца, али у оба случаја добрим одбранама истакао се Вулић.

Зелено-бели су брзо узвратили и у трећем минуту стигли до предности: Рамић је пресекао Лазићев пас и као на тацни сервирао лопту за Перића, а искуксни ас нашао се пред Јосцимовића и рутински га матирао са пет метера. Гол је изазвао ерупцију одушевљања код гостујућих навијача, а у главни град стигли су у великом броју.

Лозничани су удвостручили предност у седмом минуту из слободоног ударца. Играчи ФОН-а били су катастрофално постављени, што је искористио Костић и снажним ударцем пронашао пут лопти до мреже кроз порозну одбрану. Студенти су имали иницијативу, али голман Вилић одлучио је да поквари дан бившим саиграчима, пошто је спустио рампу на свој гол.

Срећа није била наклоњена пулинима Милоша Алиловића у првом делу, играо се 13. минут кад је Петрашевић, одличним ударцем уздрмао оквир гола.

Домаћин је имао одличну прилику да преполови заостатак одмах на почетку другог полувремана. После Алексићивог покушаја, лопта се одбила до Петрашевића који је морао да је проследи у мрежу са два метра, али Вулић се бацио и одбраном са великих терена спречио погодак. Гости су могли да реше питање победника десет минута пре краја: Костић је идеалним додавањем упослио Аврамовић, чији је ударац зауставила статива. Тачку на финале ставио је Матијевић у 32. минуту, резорним ударцем са девет метара пробушио је Љубићеву мрежу.

Студенти су, у завршници, кренули на све или ништа, без голмана и са играчем више у пољу, што је отворило прилику за конренападе гостију. Једну такву ситуацију искористио је Росић, у 34. минуту, кад је са своје половине погодио празну мрежу. За петарду Лозничана побринуо се Коцић пола минута касније: Росић је несебично упослио репрезентативца Србије и популарном Ципију није било тешко да се упише у листу стрелаца.

Почасни гол за браниоца трона постигао је Марјановић 19 секунди пре краја.

Јосимовић голман сезоне

Уочи треће утакмице финалне серије, Раденко Бошковић, комесар за такмичење, награду за најбољег голмана сезоне уручио је Николи Јосимовићу (ФОН). Славље сјајног голмана покварила је повреда због које је морао да напусти терен после пола сата игре.