Почетна / Фудбал / Остале лиге

Какав меч омладинаца у Суботици: Звезда губила 6:2, па преокренула на 7:6, домаћи у последњим секундама изборили бод – 7:7!!!

Веровали или не, у Суботици је на мечу омладинаца Спартака и Црвене звезде било нерешено, уз 14 постигнутих голова
Спартак – Црвена звезда 7:7 (1:2)
Стрелци: Шормаз у 19. и 47, Матијевић у 58, Дунђерски у 60, Лучић у 75, Милијашевић у 77. и Дамјановић у 90+3 за Спартак, а Јовељић у 16, 44. и 87. (из пенала), Николић у 84, Ковач у 86, Шикањић у 90, Костић у 90+2. за Црвену звезду.
Градски стадион. Гледалаца: 200. Судија: Гајдобрански (Нови СадЖути картони: Станаћев, Лучић, Лукић, Дунђерски, Дамјановић (Спартак), Костић, Ракић, Л. Илић, Сантрач. Црвени картон: Шормаз (Спартак) у 90+3.
СПАРТАК: Докић, Станаћев (Стјепановић), Јовић, Дамјановић, Милошевић (Брунчевић), Лазић (Лукић), Дунђерски, Милијашевић (Стојановић), Шормаз, Матијевић, Лучић (Завишић).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић, Костић, Терзић, И. Илић (Ковач), Јокић, Ракић, Михајловић (Николић), Босић (Сантрач), Јовељић , Л. Илић, Станојев (Шикањић).

Спартак је први запретио преко Дунђерског, али истакао се Гордић одличном интервенцијом. Имао је домаћин иницијативу, али Црвена звезда је повела поготком Јовељића у 16. минуту.

Нису се гости дуго радовали, Стефан Шормаз је изједначио после асистенције Јовића. Игра се тада распламсала, било је прилика на обе стране.

У финишу првог дела, у жару борбе, Милошевић је оборио Ивана Илића у казненом простору, а са беле тачке прецизан је био капитен црвено-белих Јовељић и донео предност.

Наставак је донео више узбуђења и рафал голова. Препорођени Суботичани, у 47. минуту, другим голом Шормаза поново су стигли до изједначења, а преокренуо је сјајним поготком Немања Матијевић.

Нову радост Суботичанима приредио је Давид Дунђерски, у 60. минуту је из даљине силовито шутирао и погодио мрежу, првенцем у дресу Спартака подигао је предност на 4:2.

Разиграли су се „голубови” и у 75. минуту Лучић је повисио на 5:2, а два минута касније Милијашевић је био прецизан, па су Београђани били пред класичним нокаутом – 6:2.

Тим Милана Лешњака није се предавао, кренуо је још силовитије и сваку прилику претворио у гол. Резервисти Николић и Ковач су смањили, а потом је и капитен црвено-белих погодио мрежу за 6:5.

Деконцентрисана одбрана Спартака дозволила је да гости изједначе голом Шикањића, па да преокрену хет-триком Јовељића.

Тачку на динамичну утакмицу, до сада невиђену на нашим теренима ставио је Дамјановић, у последњим секундама надокнаде времена, после изванредне асистенције Матијевића.