КОБНИХ ЗАДЊИХ 17 МИНУТА: Парни ваљак четврти пут у последњих пет дербија у Хумској прокоцкао 1:0

0

Већ неколико година црно-бели немају одговор на питање: како сачувати предност у вечитом дербију на свом терену?

На последњих пет сусрета са Црвеном звездом, Партизан је стизао до вођства, међутим, вечити ривал је чак четири пута успео да анулира заостатак и стигне до бода.

Веровали или не: тим из Љутице Богдана је сваки пут дошао до поготка и ремија у последњих 20 минута?!

Најсвежији случај виђен је пре два дана: Парни ваљак је стигао до предности луцидним и прецизним ударцем Бибарса Натха у првом делу игре. Тим из Хумске је могао да реши дуел у неколико наврата, док му је на старту другог полувремена оправдано поништен гол.

Онда се догодио добро познат сценарио на некадашњем стадиону ЈНА... Милан Родић је „у трепавицу” погодио Александра Катаија, Звездина „десетка” је скочила поред штопера Партизана и главом матирала Александра Поповића.

Црно-бели су поново прокоцкали шансу да славе на свом терену. На прошлом вечитом дербију у Хумској, црно бели су имали истог „џелата”. Филип Стевановић је донео предност у уводним минутима меча,  док је Катаи са беле тачке растужио навијаче Парног ваљка.

У последњих пет дербија на стадиону Партизана, црно-бели су само једном стигли до читавог плена. Сејдуба Сума је прелепим поготком донео предност тренутном вицепрваку Србије, док је Зоран Тошић у судијској надокнади потврдио тријумф. Парни ваљак је са клупе предводио Саво Милошевић.

Лоша серија почела је од 156. вечитог дербија. Сума је донео предност са „креча”, док је Ричмонд Боаћи започео Звездину серију повратака на терену вечитог ривала. Следећи дерби у Хумској поготком је отворио Рикардо Гомеш, најбољи стрелац Партизана и ове сезоне.

Црвено-бели су изједначили у 73. минуту, голом Боаћија, за који ће и дан данас у Партизану рећи да није регуларан - нападач Црвене звезде је упутио ударац главом, Владимир Стојковић је, према његовим речима, избацио лопту са гол линије, међутим, судија Лукић је признао погодак и пулени тадашњег тренера Владана Милојевића су поново дошли до бода.