Почетна / Фудбал / Партизан

ПАРТИЗАН У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Шкулетић возио Ваљак до победе у Бакуу

Парни ваљак је у Лиги Европе!!! Коначно су црно-бели успели да се домогну јесени у Европи. Имаће Партизан још минимум шест утакмица у Европи.

Нефчи – Партизан 1:1 (0:1)

Стадион: Тофику Бахрамов. Гледалаца: 20.000. Судија: Роберт Шоргенхофер.

Стрелци: 0:1 – Шкулетић у 24, 1:1 – Вобај у 57, 1:2 - Шкулетић

Нефчи: Стаменковић, Карлос Кардозо, Јунусадзе, Кауе, Силва Круз, Рамос, Сејидов (од 54. Каналес), Вобај (од 83. Самир), Абдулајев, Флавињо (од 54. Бертући), Нфор.

Партизан: Лукач, Станковић, Б. Илић, Вулићевић, Н. Петровић, Дринчић, Брашанац, Живковић, Грбић (од 59. С. Илић), Лазовић, Шкулетић.

Добро су играли Николићеви играчи у првом полувремену, да би у другом пали, нарочито после другог гола.

Ипак у наставку, исконтролисали су игру и тријумфовали с 2:1, укупно (5:3).

Нису црно-бели поновили успаванку у првих 20 минута као у првом мечу на домаћем стадиону. Кренули су храбро, стварали шансе и заслужено повели у 24. минуту.

Добра игра Београђана почела је већ од трећег минута, када је Лазовић упослио Шкулетића, који је пре Стаменковића стигао  на лопту и пао у шенсаестерцу. Чини се да је било контакта, али недовољно да би судија показао на белу тачку.

На другој страни, минут касније, Абдулајев је искористио добар центаршут Вобеја и са осам метара слева искоса шутирао. Одлично је био постављен Лукач.

У 11. минуту борбени Вулићевић је пробио по десној страни, ушао у шеснаестерац и проиграо Шкулетића. Нападач црно-белих је био себичан, није хтео да пропусти лопту и све је отишло у неповрат.

Само 120 секунди касније, Никола Дринчић је покушао из велике удаљености да савлада Стаменковића. Бивши голман црвено-белих није морао да интервенише.

То је све био увод за кључни детаљ из првог полувремена. Лазовић је проиграо Андрију Живковића на левој страни а талентовани офанзивац је у простор проиграо Шкулетића за 1:0. Био је то одличан потез најистуренијег играча српског тима, који је вешто преварио Стаменковића.

Мало је Партизан стао, тачније пустио је домаћину да диктира темпо. У 26. минуту Грбић је био себичан и шутирао преко гола из мртвог угла. Пет минута касније је уследила офанзива Нефчија.

Прво је Абдулајев шутирао преко гола да би Вобај снажним ударцем са 20 метара намучио Лукача. Лопта је одскочила испред гола, једва је одбранио чувар вицешампиона Србије.

Ипак, узвратили су и црно-бели после добре акције трија Лазовић, Шкулетић, Живковић. Најмлађи од поменуте тројице је шутирао поред десне стативе.

Већих прилика до петнаестоминутног одмора није било, па је резултат оста непромењен.

У наставку, домаћи долазе до изједначења у 57. минуту. Круз је пронашао Вобаја усамљеног на ивици шеснаестерца, Брашанац и Петровић су били лоше постављени и нападач Нефчија је савладао Лукача.

Имали су црно-бели добар контранапад три минут касније, али је Шкулетић одуговлачио са додавањем.

Понов је Нефчи имао сјајну прилику у 66. минуту, Каналес је искористио грешку Бранка Илића, тукао из прве али је Лукач одлично одбранио.

У 74. минуту, морао је да реагује Саша Стаменковић. Поново су сарађивали Живковић и Шкулетић а нападач Партизана је одлично шутирао спољном из места. Истакао чувар мреже домаћих. Два минута касније, Лазовић је имао прилику да реши меч на додавање Живковића али је катастрофално реаговао. Ситуација „један на један“ је отишла у неповрат.

У 86. минуту, Нфор је добио други жути картон, што је била добра вест за црно-беле.

И онда је уследио лак финиш, за Партизан. Шкулетић је постигао гол за победу Парног ваљка. Након гола, било је много гужве, искључена су два играча Нефчија, Рамос и Каје а на другој страни стрелац оба поготка за српски тим...Славиће црно-бели.