Почетна / Фудбал / Партизан

Пети овосезонски минималац Партизана, Јанковић пресудио Раду, Младеновић искључен (ВИДЕО)

Партизан – Рад 1:0 (0:0)

Боеград - Стадион: Партизана. Гледалаца: *. Судија: Милош Ђорђић (Београд). Помоћници: Милан Минић (Ниш) и Бојан Баиновић (Београд). Жути картони: Закарић, Вулићевић (Партизан), Младеновић x2, Лутовац, Перендија (Рад). Црвени картон: Богдан Младеновић (Рад) у 64. минуту. Стрелaц: 1:0 Марко Јанковић у 49. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Урошевић (од 89. Немања Г. Милетић), Валијенте, Марковић, Вулићевић, Шћекић (од 93. Здјелар), Пантић, Јанковић (од 83. Смиљанић), Николић, Закарић, Гомеш. Тренер: Зоран Мирковић.

РАД: Марковић, Касалица, Младеновић, Лутовац, Шипчић, Вицо, Игњатијевић, Баиновић (од 63. Петровић), Михајловић, Перендија (од 78. Љубинковић), Маринковић (од 75. Стојановић). Тренер: Зоран Милинковић.

Фудбалери Партизана победили су  на свом терену екипу Рада са 1:0, у одложеној утакмици петог кола Супер лиге Србије.

Једини гол на мечу постигао је Марко Јанковић у 50. минуту.

Црно-бели су сада други на табели са 19 бодова, односно имају два бода мање од првопласиране Црвене звезде. На другој страни, Рад заузима седмо место са 10 освојених бодова.

У првих 45 минута меча у Хумској обе екипе су имале шансе да затресу мрежу ривала, али су голмани Стојковић и Марковић били врло расположени.

Младеновић је пробио по средини у 22. минуту, добро шутирао, али је Стојковић одбранио.

Рад је могао до гола у 36. минуту, Михајловић је већ био савладао Стојковића, али је Вулићевић избацио лопту са гол линије.

Још једном је одлично шутирао Младеновић, али тик изнад пречке, а онда је зицер у 39. минуту са пет метара главом имао Гомеш, али је одбранио Марковић.

Потом је у 41. после корнера Валијенте остао кратак за педаљ.

Црно-бели су до предности дошли почетком наставка. У 49. минуту је са десне стране из казненог центрирао Николић, на петерцу је на волеј лопту дочекао Јанковић и закуцао је у мрежу - 1:0.

Један од најбољих у дресу гостију Богдан Младеновић је оштро стартовао на Николића у 64. минуту, није се двоумио судија Ђорђић, показао му је други жути картон, па црвени, те је Рад остао са играчем мање.

Пантић је у 64. минуту сачекао лопту која је излазила из казненог, налетео је на њу и протресао десну стативу гола Грађевинара.

Два напада касније одлична прилика за Гомеша који је по десној страни ушао у казнени, био је сам пред голманом Марковићем, али је шутирао поред гола.

У 71. минуту Јанковић је срушен с леђа у казненом, рукама га је оборио Касалица, али судија није свирао пенал.

Одлична прилика за црно-беле после корнера у 73. минуту, неко од домаћих је докачио лопту на петерцу, кренула је ка другох стативи где је био сам Николић и спремао се за мат, али је у паду лопту испред њега избацио Касалица.

У 78. минуту стратег Рада је обавио трећу измену, повређеног Перендију је заменио Љубинковић, а минут касније на лопту су ишли Шћекић и Касалица, повредио се тада играч Рада, па су Грађевинари били у опасности да до краја имају два играча мање, али се Филип некако вратио у поље.

Игњатијевић је у 89. минуту могао да изненади Стојковића са 18 метара, пошто је примио избијену лопту, ухватио је на волеј и за неколико десетина центиметара шутирао поред десне стативе.

Партизан у недељу дочекује Звезду и ако победи може да је претекне и заузме коту један.