Почетна / Фудбал / Партизан

Четворка Бешикташа у Хумској, Партизан немоћан и поново без гола (ФОТО, ВИДЕО)

У трећем колу Ц групе Лиге Европе, фудбалери Партизана изгубили су у Београду од турског Бешикташа резултатом 4:0 (2:0) и практично изгубили шансе да „презиме” у Европи
ФОТОГРАФИЈЕ: Н. Неговановић, И. Милутиновић, В. Марковић, Д. Жарковић
Партизан – Бешикташ 0:4 (0:2)
Стрелци: 0:1 – Кавлак у 18, 0:2 – Ба у 45, 0:3 – Озјакуп у 52, 0:4 – Торе 54.
Стадион: Партизана. Гледалаца: 12.000. Судија: Паоло Мацолени. Помоћници: Рикардо Ди Фиоре и Матео Пасери (сви из Италије). Жути картони: Волков, Б. Илић (Партизан), Сахан, Мота (Бешикташ).
ПАРТИЗАН: Лукач, Стевановић, Ћирковић, Станковић, Волков, Живковић (од 67. Грбић), Б. Илић, Дринчић (од 61. С. Марковић), Пантић, Лазовић (од 61. Нинковић), Шкулетић.
БЕШИКТАШ: Зенгин, Ујсал, Франко, Сивок, Мота, Кавлак, Торе (од 64. Којнулу), Озјакуп (од 78. Кујбаши), Хатчинсон, Олкај, Ба (од 69. Тосун).

После добре игре на старту такмичења против Тотенхема, очекивало се да би црно-бели могли да одиграју равноправан меч и против лидера у шампионату Турске, али се показао да је разлика у квалитету огромна.

Бешикташ је повео голом Велија Кавлака у 18. минуту, а поготку је у великој мери допринео голман Партизана Милан Лукач, који је лоше проценио лет лопте.

Партизан је у 35. минуту имао стопостону прилику да изједначи, али је голман Бешикташа одбранио ударац Андрије Живковића са четири-пет метара.

Турски тим је удвостручио предност у 45. минуту, када је Демба Ба лако казнио очајну рекацију одбрамбених играча Партизана.

Очекивало се да ће црно-бели у другом полувремену заиграти много амбициозније, али су већ у 52. минуту примили трећи гол, а стрелац је био Огужан Озјакуп.

Само два минута касније Гокан Торе је још једном савладао Лукача и после тога су фудбалери Бешикташа рутински привели утакмицу крају. У четвртом колу Партизан ће 6. новембра гостовати Бешикташу.

Коментари40

Miki
Idemo dalje jer ''dobro pamtim sve, sve što bilo je...'' ....
bakibb
Partizanu ne nedostaje znanje,vec trcanje,snaga ,eksplozivnost. Partizan je imao ideju smisao igre ,ali ne i snagu da to provedee u delo.Nikolic treba da razmisli o pojacanju u strucnom stabu,na kondicionom i brzinskom planu.Pojacati trening suteva.Nema gola kad niko i ne sme da proba da sutne na gol.Osim Skuletica.Svi cekaju da se usetaju u gol,a tek u sesnest nema ni lopti ni mesta za sut.Znam da zvuci glupo nakon 0:4,ali videlo se nesto lepo u igri.Trening je trening ali u utakmicama se stice pravi osecaj i snaga.Zivkovicevo cesto odsustvovanje se primecuje,ali i njegovo znanje i potencijal.Zato terati ga da jos vise radi ,i da igra utakmicu za utakmicom,pa mu ne ce usred sprinta uzimati lopte.Dzigi sa dva tri poteza i jednom greskom,pokazuje sta bi sve mogao,ali i njega moras cesce na teren,i da mu se posveti paznja.Stevanovic da je odigrao bar tri utakmice pre ove,tek bi pokazao velicinu.A da si tako koji put omorio Vulicevica,mozda se ne bi ni povredio.Tako,napred i napred !!!
sale z.
Apsolutno se slažem.
Djole-Jagodina
Znate sta sam primetio sinoc.Najteze je bilo komentatoru!Covek nezna sta vise da prica,ovi se igraju sa Partizanom a on od muke samo broji minute imam osecaj da bi covek platio nekom da prica samo da se ne muci vise.
Војна хунта
Српски фудбал је ружан као и премијер, као Иван Богданов, као Терзић, као и Драган Ђурић, као...ма као цела та гарнитура одвратних ликова која води српску политику и српски фудбал:-(
srele
Nismo u poređenju sa Totenhemom prikazali ni djelić one silovite energije. Jednostavno utakmice protiv Asterasa i Bešiktaša pokazuju da je tim nemotivisan, igra rasterećeno, ali i neodgovorno, nema šansi, veliki broj grešaka. Ako ovo takmičenje kao što je Liga Evrope shvatamo kao rekreaciju zašto se onda borimo za plasman grupnu fazu?!!!!!Upitno je da li je važnije pobijediti ili odigrati neriješeno sa Bešiktašom ili izgubiti od Jagodine. Upitno je da li klub podiže renome ako jača na evropskoj sceni i prođe grupnu fazu ili bude prvi na listi "tankih" timova u prvenstvu. Koliko se samo zaradi za bod ili pobjedu u Evropi, a koliko u domaćem prvenstvu! Sinoć je po nenormalnom vremenu bilo 12.000gledalaca, a utakmicu domaćeg prvenstva ne bi gledalo 1.200!!!!!!Ako jurimo Evropu, onda je sve drugo manje važno. Hajde da odigramo tih 6 utakmica na najvišem mogućem nivou!!!!! Ali šansa je definitivno propala!!!!!