Почетна / Фудбал / Партизан

Бивши играч Партизана Ђију Ксићуан заустављен у осмини финала СП

По завршетки каријере водио је млађе мушке селекције и више тимова
ФОТО: ЕПА/Срђан Суки

Селектор Кине Ђију Ксићуан је познат старијим навијачима Партизана. Пре три десеније, тачније од 1987. до 1989, заједно са сународником Лијуом носио је црно-бели дрес.

По завршетки каријере водио је млађе мушке селекције и више тимова.

Прошле године је именован за селектора жена, што му је први посао у тој конкуренцији.

Осмина финала Светског првенства: Италија – Кина 2:0 (1:0), САД – Шпанија 2:1 (1:1), Шведска – Канада 1:0 (0:0), Енглеска – Камерун 3:0 (2:0), Норвешка – Аустралија 1:1 (1:1, 1:0) – 4:1, Француска – Бразил 2:1 (1:1, 0:0), Немачка – Нигерија 3:0 (2:0), Холандија – Јапан 2:1 (1:1).

Четвртфинале Светског првенства: Норвешка – Енглеска, Француска – САД, Немачка – Шведска, Италија – Холандија.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

SRBA
On i Liu su bili prvi stranci koji su igrali u ex Yu.
Netacno. Bilo je mnogih pre njih.
Jia i Liu, 3. i 4. kineski igraci vani u istoriji kineskog fudbala. Tada su jedino Xie Yuxin i Gu Gungming upravo samo 6 meseci ranije potpisali za holandski Zwole i nemacki Darmstad pojedinacno. To je bio pocetak kod nas prakse koja je vec bila zapoceta pre u odredjenim delovima sveta da se sport koristi za diplomatske svrhe i kao nacin da se neguju odnosi nase zemlje sa drugima. Mi mozemo danas sa podsmehom da se secamo ova dva simpaticna kineza koja su godinu dana proveli u Partizanu, ali malo ko shvata da je njihov dolazak imao znatnu tezinu. U vreme kada je Kina jos uvek zatvorena zemlja, donose odluku da odobre malom broju najboljih igraca da odu u predhodno detaljno odabrane destinacije gde ce imati ulogu ucvrscavanja bilateralnih odnosa i sportsku saradnju. Prepoznali su u Partizanu instituciju koja je prema njihovim tada procenama oznacavala model koji su idealizovali i koji bi igraci trebali prouciti i potom prekopirati u Kini. Partizan im je bio reper i model.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.