Почетна / Фудбал / Партизан

Стевановић, Ожеговић, Сума и Садик погађали за слом Мачве

Црно-бели у Хумској дочекали Мачву коју води бивши играч Партизана Дарко Тешовић, стрелац побдоносног гола у 101. вечитом дербију против Црвене звезде на Маракани

Партизан – Мачва 4:0 (2:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: без присуства навијача због казне. Судија: Бојан Николић. Помоћници: Марко Димитријевић и Срђан Минић. Жути картони: Адамовић, Милосављевић (Мачва). Стрелци: 1:0 Филип Стевановић у 19, 2:0 Огњен Ожеговић у 42, 3:0 Сејдуба Сума у 49, 4:0 Умар Садик у 90. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић (од 59. Тошић), Остојић, С. Павловић, Урошевић, Шћекић, Здјелар, Лутовац, Сума (од 61. Л. Павловић), Ф. Стевановић, Ожеговић (од 79. Садик). Тренер: Саво Милошевић.

МАЧВА: Пулетић, Пејовић, Тошић, Јовановић (од 86. Чермељ), Ашћерић, Мијаиловић, Ристивојевић, Адамовић, Божић (од 64. Марковић), Ђоковић (од 70. Вујасин), Милосављевић. Тренер: Дарко Тешовић.

Партизан је у Хумској рутински савладао Мачву 4:0 (2:0).

3. минут: Ожеговић је повучен с леђа у казненом Шапчана, пенал очит, али не и за судију.

9. минут: Ђоковић је пробао ударцем искоса са десне стране, али је лопта завршила неколико метара изнад гола црно-белих.

19. минут: До 19. минута затишје, а онда је новајлија Александар Лутовац послушао добацивање са клупе да дрибла ривала уз десну аут линију, учинио је то, потом убацио лопту на другу стативу где је пажњи чувара измакао 17-годишњи Филип Стевановић и само се "поклонио" за мат главом са четири метра -1:0.

32. минут: Павловић се одлично прикључио контри, остао је на левој страни сам са голманом Пулетићем после додавања Суме, али му је голман кренуо у сусрет, скратио угао, одбранио, па је Партизан од свега профитирао само корнером.

42. минут: Урошевић је по левој страни умакао беку Шапчана, када се примакао казненом ривала уследио је центаршут на прву стативу где је лопту главом на 11 метара захватио Ожеговић и ухватио голмана Пулетића на кривој нози за - 2:0.

45+2. минут: Реприза од пре неколико минута, само после убацивања из корнера, Ожеговић је гађао главом исто место, само овај пут није надмудрио Пулетића.

49. минут: Судија није свирао фаул за Мачву пред казненим Партизана, уследила је конта, дуга лопта за Оћеговића кроз средину, вукао је све до петерца, када су му у сусрет кренули играч и голман Шапчана, уследила је повратна на ивицу казненог за Суму, он је "одапео" лопту између голмана и два играча Мачве, лопта је нашла свој пут до мреже - 3:0.

52. минут: Центаршут Милетића по земљи паралелно са петерцем, по линији сеадм метара, нико није закачио лопту па је дошла на другу стативу до усамљеног Стевановића, мат је био виђен, али је млађани везиста очајно гађао са неколико метара.

59. минут: Повредио се после старта Немања Милетић (чланак), није могао да настави меч, заменио га је Тошић. Убрзо је суму заменио Лазар Павловић.

62. минут: Између два ривала је Стевановић шутирао искоса са леве стране, са десетак метара, али је на правом месту био Пулетић.

84. минут: Садик је пробао из даљине, лопта је ишла у доњи десни угао, Пулетић се опружио колико је дуг и крајњим напором одбранио.

89. минут: Садик је петом проиграо Лазара Павловића који се сјурио ка голу Мачве и каад му је остало само да матира Пулетића, подбацио је, шутирао је поред гола.

90. минут: Исти актери, промењене улоге, убацио је Лазар са десне стране, Садик елегантно лопту пласираним ударцем проследио у мрежу са осам метара - 4:0.

Семафор 3. кола Супер лиге Србије:

Младост – Пролетер (НС) 1:1 (Павловић 52 - Чоловић 30. једанаестерац)

Инђија – Напредак 1:0 (Томић 53)

Раднички (Ниш) – Јавор 2:1 (Михајловић 27. једанаестерац, 45. једанаестерац - Севић 17)

Војводина – Рад 5:0 (Матић 22, Ђуричин 23, Езе 45, Нешковић 75, 81)

Чукарички – Радник 1:0 (Тедић 7)

Партизан – Мачва 4:0 (Ф. Стевановић 19, Ожеговић 42, Сума 49, Садик у 90)

Спартак – ТСЦ 1:2 (Обрадовић 42 - Лукић 3. једанаестерац, Милићевић 74)