Pet golova Đorđa Ivanovića u pobedi Partizana, Teleoptik na penale izbacio Voždovac

7

Novosadski Proleter do preokreta protiv Javora u drugom poluvremenu

Branilac trofeja u Kupu Srbije Partizan je lako prošao prepreku u liku Vodojaže u 1/16 finala Kupa Srbije.

Rezervni sastav crno-belih lako je izašao na kraj sa rivalom, a Đorđe Ivanović postigao je pet golova.

Drama je viđena na krovu TC Stadion, Teleoptik je u 87. minutu golom Čolića izjednačio na 2:2, a onda je u penal seriji (8:7) eliminisao Voždovac.

Proleter je gubio na poluvremenu u Novom Sadu od prvoligaša Javora, ali je u drugom poluvremenu viđen preokret.

Semafor 1/16 finala Kupa Srbije:

26. septembar:

Budućnost (Do) – Radnički (Niš) 1:4 (Perić 31 - Lučić 2. autogol, Čumić 16, Stevanović 30, Knežević 87)

Inđija – Dinamo (Vr) 2:0 (Janjić 25, Dimitrov 45+2)

Sinđelić (Bg) – Zemun 0:0 - 4:2 jedanaesterci

Zlatibor – Vojvodina 1:4 (Nedeljković 80. jedanaesterac - Kokir 10, Bojić 27, Stojković 56, Nedeljković 86. autogol)

OFK Beograd – Rad 3:2 (Lazović 6, 56, Janković 45 - Trifunović 22, Bjedov 64)

Bratstvo – Mladost (Lu) 1:3 (Tanasić 75 - Selenić 11, Odita 45, Obrovac 81)

Napredak – TSC 1:1 - 3:4 jedanaesterci (Ivanović 89. jedanaesterac - Tumbasević 32)

Bačka – Radnički (Kg) 1:0 (Đorđević 74)

Čukarički – Žarkovo 3:1 (Đurić 9. autogol, Tedić 22, 32 - Čudić 72)

Mačva – Metalac 1:0 (Milosavljević 33)

Spartak (Su) – Novi Pazar 2:0 (Srećković 33, Obradović 86. jedanaesterac)

27. septembar:

Trajal – Radnik 2:3 (Gogić 12, Osman 65 – Georgijev 24, 40, Damnjanović 71)

9. oktobar:

Voždovac – Teleoptik 2:2 - 7:8 jedanaesterci (Krasić 46, Živojinović 71 - Knežević 13, Čolić 87)

Vodojaža – Partizan 0:6 (Ivanović 41, 46, 61, 67, 90, Lutovac 66)

Proleter (NS) – Javor 2:1 (Rušević 52, 65 – Pavišić 42)