Почетна / Фудбал / Партизан

Партизан се реванширао Крушевљанима, црно-бели на плус шест (ФОТО, ВИДЕО)

Партизан се убедљивом победом од 3:1 реванширао Напретку за прошлосезонске партије и са нова три бода „побегао“ другопласираној Звезди на +6
Партизан – Напредак 3:1 (1:0)
Стрелци: 1:0 – Лазовић у 36, 2:0 – Илић Б. у 73, 3:0 – Шкулетић у 86, 3:1 – Ибрахим у 90+1 минуту
Стадион Партизана. Гледалаца: 3.000. Судије: Владо Глођовић, Срђан Каурин, Матија Олајош Нађ.
ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Станковић, Нинковић (од 72. Живковић), Ћирковић, Дринчић, Марковић, Илић С (од 88. Којић), Лазовић (од 78. Лука), Илић Б, Шкулетић.
НАПРЕДАК: Поповић, Абрахам, Ндиаје, Трујић, Божовић (од 76. Бајић), Лазић, Јаничић, Урошевић, Станојевић (од 66. Димитров), Гобељић, Цветковић.

Крушевљани су прошле сезоне на свом терену нанели црно–белима пораз који их је избацио из трке за титулу, а на стадиону у Хумској извукли су реми 1:1.

Претио је Партизан од самог почетка. У седмом минуту Нинковић је шутирао са 20–так метара, уследио је покушај Волкова, затим и Дринчића, али је голман Напретка Зоран Поповић успео да интервенише.

Најозбиљнију прилику Партизан је имао у 21. минуту, када је Шкулетић са ивице шеснаестерца по средини шутирао и погодио пречку. После пет минута уследила је „бомба“ Дринчића са 25 метара, голман је одбио лопту на коју је кренуо Лазовић, али је судија свирао офсајф.

После се такође у офсајду нашао Саша Илић и његов погодак није признат.

У 36. минуту Данко Лазовић довео је Партизан у вођство. После акције црно–белих Нинковић је с леве стране упутио савршен пас до Лазовића, који је главом погодио горњи десни угао.

До краја полувремена имао је Партизан још једну добру шансу – Дринчић је убацио лопту по земљи, Шкулетић је шутирао из прве, али је Поповић још једном био сигуран.

У другом полувремену у 59. минуту Нинковић је пропустио одличну шансу да повећа предност црно–белих пошто је лопту главом послао поред стативе.

Нинковића је у 72. минуту заменио Андрија Живковић.

У 73. минуту Бранко Илић је првенцем у црно–белом дресу довео Партизан до вођства од 2:0.

Центрирао је Саша Илић с леве стране, лопта је прешла преко Лазовића, а дочекао ју је на другој стативи Бранко Илић и сигурним шутем лако савладао голмана Поповића.

У 86. минуту Петар Шкулетић постигао је трећи гол за Партизан. Искористио је грешку играча Напретка, преотео лопту, прешао голмана и постигао погодак.

У 90+1 минуту Ибрахим постиже утешни гол за Напредак. После одбране Лукача он је налетео на одбијену лопту и послао је у празан гол.