Почетна / Фудбал / Прва лига

ПЛС: Дубочица сигурна против Јагодине, реми Графичара и Колубаре (ВИДЕО)

Нервозна игра гостију, после одмора, и аутогол Јованчића, отворили пут Лесковчанима до победе

ДУБОЧИЦА - ЈАГОДИНА 3:1 (1:0)

Стрелци: Иванов у 18, Јованчић у 83. аутогол и Савић у 88. за ГФК Дубочицу, а Петровић у 69. за ГФК Јагодину.

Судије: Дејан Трифковић (Београд). Помоћници: Горан Богићевић, Никола Боровић. Искључење: представник ГФК Јагодина Ненад Миловановић у 52. минуту.

ГФК ДУБОЧИЦА: М. Младеновић, З. Станковић, Иванов, М. Станковић, А. Митровић, Савић, Илић (Миић), С. Радић, Марковић (од 71. Николић), Окамиан (од 54. Л. Митровић, од 65. Д. Младеновић), П. Радић.

ГФК ЈАГОДИНА: Весић, Спасојевић, С. Стојковић, Јованчић, Радуловић, Ристић (од 81. А. Стаменковић), Медић, Дивац (од 65. Милић), Павловић (од 65. Петровић), Плавшић, Стојановић (од 57. Џугурдић).

Нису улудо претили Лесковчани, обећања су на најбољи начин испунили, мада се мора упозорити да су Јагодинци, после изједначења, одиграли катастрофално.

Капитен Јованчић је, у 83. минуту, ударцем главом погодио сопствену мрежу, а пет минута касније, када су гости безглаво кренули према голу, севнула је контра, дивно избацивање за Милоша Станковића који је побегао чуварима и када му је Весић пошао у сусрет несебично асистирао капитену Савићу да лопту пошаље у небрањену мрежу.

По пријатном времену и на добро припремљеном терену, актери једног од дербија југоисточне Србије, кренули су у отворену борбу и надигравање и већ тада најавили добру представу и много голова. После слободног ударца, Лесковчани су дошли до вођства. Нису успели гости да избаце лопту у поље, па се око петерца најбоље снашао штопер Иванов, који код свих прекида долази у противнички шеснаестерац, и голман Весић је први пут вадио лопту из мреже.

Да неће бити лако, да ће гости из Јагодине покушати да бар поравнају резултат видело се и до одмора. Марковић је у 21. минуту, у последњем тренутку, избацио лопту испред мреже, потом је Стојановић могао боље да шутира из казненог простора, да би најповољнију прилику пропустио нападач гостију Владан Павловић.

Чинило се да је успео да побегне двојици чувара, а онда се у одсудном тренутку укључио искусни Звонимир Станковић, храбро уклизао и без прекршаја избацио лопту у поље.

Друго полувреме почело је нервозно, уз честе грешке судија које су само доливале уље на ватру. Први до прилике за промену резултата стигао је домаћин преко Саве Радића, али лопта је после ударца главом завршила поред гола. Драматична ситуација виђена је на половини Лесковчана, у 69. минуту, када су момци из одбране погрешили, придружио им се неопрезним истрчавањем голман Миодраг Младеновић, што је резервиста гостију Владимир Петровић спретно искористио и изједначио.

Слободан ударац са пристојног растојања, најавио је убацивање лопте на петерац гостију, али не и превелику претњу да ће се мрежа Јагодине поново затрести. До тада сигурни штопери, који су готово све ваздушне дуеле добили, у 83. минуту остали без концентрације, засметао им је и високи Иванов, а капитен Јованчић неодбрањиво главом погодио сопствену мрежу.

Јагодинци су тада ставили све на једну карту, сви су кренули према голу Лесковчана, а онда је севнула контра за нокаут. Милош Станковић је добио пас, успоставио контролу над лоптом и надмудрио чуваре, а када му је Весић пошао у сусрет, несебично додао капитену Савићу да пошаље лопту у мрежу.

Семафор 10. кола Прве лиге Србије:

ИМТ – Лозница 2:3 (Терзић 11, Бајић 12 - Комарчевић 50, 76. једанаестерац, Дражић 80)

Раднички 1923 – Жарково 3:2 (Варјачић 9. једанаестерац, Ћировић 15, Јовановић 22. аутогол - Манић 49. једанаестерац, Бабић 90)

Кабел – Борац 1926 0:1 (Кијевчанин 2)

Раднички (П) – Земун 2:1 (Петровић 35, Толић 47 - Аврић 38)

Динамо (Вр) – Железничар (П) 3:1 (Тумбас 38, 74, Димитров 72 – Орлић 87. аутогол)

Раднички (СМ) – Трајал 1:2 (Средојевић 50, Килибарда 52 – Радоњић 77)

Слога (К) – Будућност (Д) 1:0 (Жерађанин 26)

Дубочица – Јагодина 3:1 (Иванов 18, Јованчић аутогол 83, Савић 88 – Петровић 69)

Графичар – Колубара 0:0