ПЛС: Врањанци два пута водили у Земуну, али остали без бодова, Орлић демонстративно отишао у свлачионицу (ВИДЕО)

2

ЗЕМУН – ДИНАМО 3:2 (1:1)

Стрелци: Ристовић у 25, Петровић у 52. и Крижан у 70. за Земун, Димитров у 22. и 46. за Динамо.

Градски стадион  у Земуну. Судија: Новица Анђеловски (Качарево). Помоћници: Светозар Живин и Бојан Бељин. Жути картони: Стокић, Њамцуловић, Стевановић, Аврић (Земун), Станојевић, Соуса, тренер Антић (Динамо).

ЗЕМУН: Пејовић, Стевановић, Ристовић, Милановић (од 84. Босанац), Њамцуловић, Лазаревић (од 90. Цакић), Стокић, Мијаиловић, Петровић (од 84. Туркуљ), Крижан (од 84. Аврић), Ђаловић.

ДИНАМО: Орлић (од 73. Станковић), Станојевић (од 83. Вешковац), Димитров, Стевановић, Недељковић, Јовановић (од 83. Баждаревић), Соуса , Радочај (од 62. Доловац), Спасић, Јездовић, Кеча (од 83. Антић).

Некадашњи суперлигаши су, у добром дербију зачеља, испољили велико хтење, гости су два пута водили, али Земунци су успели да преокрену резултат и заслужено освоје бодове.

Врањанци су, у првом минуту, створили лепу прилику, али Димитров је шутирао поред гола. Мало касније, узвратио је Ристовић, шутирао је са 20 метара, а лопта завршила преко гола. Запажени Димитров је, у 16. минуту, имао добар покушај, али за мало није био прецизан.

Лазаревић је загрејао дланове голмана Орлића, а силовит шут Недељковића, у 20. минуту, са 18 метара, измамио је аплаузе, лопту која је ишла у угао Пејовић је одличном интервенцијом зауставио.

Врањанци су се први пут радовали у 22. минуту, после одличног центаршута Јовановића са леве стране Димитров је направио леп трзај главом у шеснаестерцу и лопта је завршила у углу Пејовићевог гола – 0:1.

Три минута касније, уследило је изједначење: Стокић је добро центрирао, а Ристовић ефектно, ударцем главом са десет метара, послао лопту у мрежу – 1:1.

Земунци су се, у 43. минуту, кратко радовали, после центаршута Њамцуловића, Мијаиловић је главом постигао ефектан погодак, али из недозвољене позиције.

Уводни минути другог полувремена донели су друго вођство гостима. После идеалног паса Недељковића, Димитров је, из шеснаестерца, рутински послао лопту у мрежу – 1:2. Земун је изједначио у 52. минуту: после корнера са леве стране, Петровић је одлично реаговао у шеснаестерцу и главом проследио лопту у мрежу – 2:2.

Димитров је снажним ударцем погодио пречку, а у 60. минуту домаћин је имао лепу прилику. После кикса Соусе, Ристовић је проиграо Милановића који се у одсутном тренутку оклизнуо и шанса је отишла у неповрат. Минут касније, Орлић је ушао у шут Крижану и спречио сигуран погодак.

У 70. минуту уследио је велики кикс голмана Орлића. Испустио је лопту коју је Њамцуловић проследио до Крижана, а голгетер домаћина је сместио у мрежу за велико славље – 3:2.

Крижан је, и у 77. минуту, опасно запретио, да би Врањанци, у 83. минуту, имали лепу прилику за изједначење. Јездовић је, после соло продора ушао у шеснаестерац и шутирао, а Пејовић је сјајном интервенцијом сачувао мрежу.

ОРЛИЋ ДЕМОНСТРАТИВНО ОТИШАО У СВЛАЧИОНИЦУ

У 72. минуту догодио се несвакидашњи случај на нашим теренима. После примљеног трећег гола и кикса голмана Мирослава Орлића, уследиле су жестоке критике тренера Драгана Антића упућене чувару мреже.

Мирослав Орлић је после тога демонстративно напустио гол и отишао на превремено туширање, а испред мреже стао је Станковић.