Javor ubedljiv protiv Mačve, remi Radnika u Kraljevu

7

Javor je na svom tereni ubedljivo savladao Mačvu i nastavio trku za Radnikom i Metalcem

Javor Matis – Mačva  4:0 (1:0)

Strelci: Dražić u 21, Milošković u 52, Milović u 81, Ratković u 88. minutu.

Stadion Javora. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Pomoćnici: Dušan Jakovljević, Pavle Piper. Žuti kartoni: Gafurov (Javor), Marković, Srdić (Mačva)

JAVOR MATIS: Đogatović, Gojačanin (od 87. Vujović), Simović, Miletić, Milović, Docić, Ađuru, Gafurov (od 80. Ratković), Milošković, Dinčić (od 63. Čečarić), Dražić.

MAČVA: Stepandić, Pejović, Ristivojević, Radavanović, Prodanović (od 72. Lekić), Đukanović, Marković, Srdić (od 80. Spasenović), Živanović, Milinković, Krmar (od 62. Tomić).

Pogotkom Stefana Dražića, u 21. minutu, utakmica je dobila novi smisao. Gledaoci su uživali u dinamičnoj predstavi a ritam su diktirali domaćini. Bila je ovo lepa uvertira pred derbi u Surdulici.

Gojačanin je odlično ubacio loptu u kazneni prostor, gde je najviši u skoku bio Dražić i prvi se upisao u listu strelaca. Nekoliko puta Docić je ozbiljno zapretio čuvaru mreže Šapčana, Stepandiću, ali na poluvreme se, ipak, otišlo sa golom prednosti za Javor.

Timska igra u nastavku rezultira je sa još tri pogotka. Gafurov je šutirao, Dražić nesebično propustio loptu, a Milošković snažno pogodio mrežu. Jedan od boljih pojedinaca, kapiten Milović, u 81. minutu, odlično je glavom zahvatio loptu posle kornera Docića i plasirao je u gol.

Samo sedam minuta kasnije postavljen je konačan rezultat: Milošković je počeo akciju, a Andrija Ratković lobovao golmana Mačve. Koliko su Šapčani bili bezidejni i malokrvni najbolje pokazuje podatak da su prvu ozbiljnu prliku imali na kraju prvog poluvremena kada je Srdić prevario odbranu Javora ali nije bio precizan.