Почетна / Фудбал / Прва лига

Слобода се поздравила са Првом лигом, Бачка одмиче ЧСК пивари у борби за елиту

Лидер из Крушевца поново није успео да победи

Слобода – Колубара 2:3 (1:0)

Ужице - Градски стадион у Ужицу. Судија: Игор Пауновић (Кладово). Помоћници: Миодраг Здравковић (Ражањ), Милош Марковић (Блаце). Жути картони: Јеремић, Вукојичић, Видић (Слобода), Милошевић, Синђић, Матић (Колубара). Стрелци: Н. Д. Тасић у 38. и Милановић у 81. за Слободу, Пилица у 49. и Синђић у  55. и 62. за Колубару.

СЛОБОДА: Н. З. Тасић, Марјановић, Вучковић (од 11. Јеремић, од 73. Петровић), Видић, Бабић, Миличић, Н. Д. Тасић, Милановић, Џејкобс (од 62. Чумић), Вукојичић, Ђорђевић.

КОЛУБАРА: Матић, Раденовић, Бубања, Милошевић, Пераловић, Рашковић (од 77. Обрадовић), Степановић, Спасојевић (од 46. Станић), Синђић (од 85. Димитров), Илић, Пилица.

Петим поразом код куће Слобода је потписала капитулацију. Више у помоћ не треба призивати ни теорију, с обзиром  на квалитет тима, ни четири победе до краја нису гарант за опстанак! Бивши суперлигаш, после две године у Првој лиги, закорачио је трећелигашки ранг.

После Степановића код гостију, Ђорђевића и Џејкобса код домаћина, који из изгледних позиција нису најбоље реаговали, до прве прилике стигли су гости у 25. минуту. Степановић с крила упослио Синђића, који је неометан ушао у казнени простор, његов снажан шут голман Тасић у паду је одбио у поље.

Тринаест минута касније велика радост домаћина. Центрирану лопту голман Матић је избио на 18 метара, одакле је Никола Д. Тасић погодио под пречку – 1:0.

Убрзо пошто је почело друго полувреме, уз кишу која је немилице лила, почео је потоп Ужичана. За кобних 13 минута примили су три гола.

Најпре је, после неспретне интервенције голмана Слободе на центрирану лопту, враћена пред гол, где је у скоку највиши био Пилица и ударцем главом је послао у мрежу.

Уследила су два гола Синђића. После две контре и асистенција Степановића и Станића, зналачки је пронашао пут лопти  у мрежу.

У 81. минуту Милановић је постигао гол за наду, три минута касније Вукојичић је оклевао у доброј позицији и пропустио прилику да изједначењем утакмицу уведе у неизвесну завршницу. Његов промашај било је последња шанса домаћих да нешто  промене.