Почетна / Фудбал / Прва лига

Петров продужио серију непобедивости Пироћанаца

Пироћанци у победничком походу, траје рекорд од шест утакмица без примљеног гола

Раднички (Пи) – БСК Борча 1:0 (0:0)

Пирот - Стадион: Градски. Гледалаца: 1.500. Судија: Љубиша Борисављевић (Ивањица). Помоћници: Марко Ђуричић (Лозница), Милан Пешовић (Краљево). Жути картони: Давидовић, Толић, Петров (Раднички), Иличић, Цветковић (БСК). Стрелац: Петров у 63. минуту.

РАДНИЧКИ (ПИ): Костић, Давидовић (Чоловић), Б. Манчић, Марковић, Николић, Толић, Петров, Ожеговић, М. Манчић, Ристов, Спасић.

БСК БОРЧА: Богдановић, Иличић, Тодоровић, Цветковић, Почуча, Плавшић, Џугурдић, Киковић, Трипковић, Јокић (Бајић), Жерађанин (Жмирић).

Пироћанци настављају победнички поход, као и рекорд од шест сусрета без примљеног гола.

На почетку утакмице се видело да предстоји крајње неизвестан сусрет у коме гости нису дошли да се бране, али, ипак конкретнији су били домаћини. У 18. минуту, после лепе акције Марка Манчића и Ристова, Петров се нашао на шест метара од гола, али уместо у мрежу, шутирао је у голмана Богдановића.

Најизгледнија прилика за Раднички била је у 36. минуту кад је млади Спасић са леве стране асистирао Марку Манчићу који је са три метра шутирао у голмана. Први ударац гостију на гол Костића био је у 43. минуту кад је Јокић са 16 метара шутирао у доњи леви угао Костића који је успео да одбрани.

У другом делу сусрета далеко мотивисанији били су пиротски бели. У 63. минуту све је почело од доброг потеза Толића, Ристов је додао Манчићу у шеснаестерац где се најбоље снашао Петров који је погодио мрежу за 1:0 и велику радост љубитеља Радничког који су из недеље у недељу долазе у све већем броју као подршка фудбалерима белих и њиховој серији непобедивости.