КОЛО ИЗНЕНАЂЕЊА: Ниједан од три првопласирана тима није славио код куће, поклекао и Раднички у Пироту

4

После лидера Мачве код куће (1:2) и другопласиране Слободе у Ужицу (2:2) и Пироћанци остали кратких рукава на домаћем терену (1:2), голман Костић савладан после 841 минута

Раднички (Пи) – Будућност (До) 1:2 (1:2)

Пирот - Стадион: Драган Николић. Гледалаца: 1.400. Судија: Љубиша Борисављевић. Помоћници: М. Милићевић и Д. Николић. Жути картони: М. Манчић, Николић, Толић (Раднички), Суботић, Лучић, Јањић, Милетић, Благојевић (Будућност). Стрелци: 0:1 Суботић из једанаестерца у 12. минуту, 0:2 Суботић у 16. минуту, 1:2 Ристов у 44. минуту.

РАДНИЧКИ (ПИ): Костић, Јовановић, Николић, Марковић, Милић (од 46. Петров), Толић, Чоловић (од  70. Ђурић), Спасић, Ристов, М. Манчић, Стојановић (од 83. Давидовић).

БУДУЋНОСТ (ДО): Јадранин, Лучић, Рајовић, Владисављевић, Јаћимовић, Ђушић, Недељковић, Јањић (Благојевић), Добријевић (од 71. Милетић), Јеличић, Суботић (од 71. Стојковић).

Девет мечева Раднички је био без пораза, голман Иван Костић није био примио гол 829 минута, али се за трећепласирани тим Прве лиге све променило у 90. минута меча са Добановчанима, и то на њиховом терену у Пироту.

После 5. кола и пораза од Слободе у Ужицу (1:0) уследио је нови, у 15. колу, и то на домаћем терену од Будућности (1:2).

Голман Иван Костић јурио је рекорд, али није успео, његова мрежа затресла се после 841. минута, а егзекутор је био нападач Добановчана Немања Суботић у 12. минуту.

Прво је домаћину поништен гол у 6. минуту, шут Ристова одбранио је Недељковић, притрчао је Манчић и затресао мрежу, али је судија свирао офсајд.

Шок за домаће навијаче у 12. минуту, пенал за госте после неопрезног старта Стојановића, а сигуран са беле тачке био је Суботић - 0:1.

Четири минута касније побегао је десни бек Добановчана, убацио лопту, лоше је реаговала одбрана домаћина, па је Суботић са пет метара поново погодио - 0:2.

Потом су се гости преорјентисали на контранападе.

До финиша првог полувремена није било много узбуђења, а онда је Денис Ристов из слободног ударца преполовио предност гостију - 1:2.

Домаћи су у наставку наставили са нападима, па је стратег Добановчана двадесетак минута пре краја извршио две измене и увео играче са дефанзивним задацима.

Гости су почели да "краду време", пред крај се побунио и тренер Пироћанаца Марјан Живковић, па је искључен зобг приговора у 85. минуту.

Семафор 15. кола Прве лиге Србије:
Мачва – Инђија 1:2 (Лазаревић 75. једанаестерац – Ивановић 33, Ракић 42)
Слобода – Бежанија 2:2 (Ђерић 19, 40 – М. Перић 47, Вучетић 90+2)
Земун – Динамо (Вр) 3:0 (Цакић 13, Лукић 62, Димић 71)
Пролетер (НС) – Јагодина 2:1 (Андрејевић 9, Крстевски 54 – Милошевић 65)
Колубара – ОФК Београд 3:3  (Михаиловић 20, Рајковић 34, Пераловић 90+1. једанаестерац – Цуцкић 59, Шишков 79, Рајевац 87. једанаестерац)
Оџаци – Синђелић (Бг) 1:2 (Ћовин 76. једанаестерац – Бранковић 53, Вукчевић 61)
БСК Борча – ЧСК Пивара 3:2 (Трипковић 42, 70. једанаестерац, Дабић 67 – Степанов 6, Златковић 78)
Раднички (Пи) – Будућност (До) 1:2 (Ристов 44 – Суботић 12. једанаестерац, 16)

Kоментари (4)

Senna

Nikad ne krivim sudije za poraze ekipa za koje navijam, ali ovo danas je sramota. Svako ko je gledao utakmicu mogao je da vidi, katastrofalno sudjenje! Radnickom je ponisten gol, nije sviran cist penal, sivran ne postojeci ofsajd, igra je konstanzo prekidana tendenciozno sudjenje... Buducnosti dosudjen nepostojeci penal iz kog postizu gol, da ne bude zabunri svaka cast igracima Buducnosti oni su bili vise nego korektni. Ali sudjenje: rec tendenciozno je blaga. Ovde je neka druga namera i sudije su dosle da bi obavile odredjeni zadatak u kom su uspele. Nastavljaju se crni dani srpskog fudbala gde se timovi koji nemaju "jake" ljude, predsednike... odmah im se seku krila.

mileta

kolko ste jadni piroćanci, niste se žalili zadnjih 8 kola kad stn pobedjivali a sad kad izgubiste krive vam sudije a u tih 8 kola su vam bili odlicni sram vas bilo seljaci

uzicanin

Tole lopove !!!

Pirke

Gledao sam utakmicu.Sudjenje perfektno i penal cist kao suza,a sudija je alibi za poraz!A kad je Sindjelic izaso pre 2 kola sa petlicima u Pirot tad nikom nista!Ko je gledao utakmicu shvatice e to je sramota za Srpski fudbal