Бежанија до победе головима у 92. и 93. минуту, Динамо до три бода из два пенала

3

Новобеоградски Лавови нокаутирани у финишу и онда за минут судијске надокнаде времена постигли два поготка

Бежанија – Пролетер (НС) 3:1 (1:0)

Београд - Стадион: Бежаније. Гледалаца: 400. Судија: Марко Ивковић (Лајковац). Помоћници: Марио Ливаја (Бешка), Драган Николић (Пожаревац). Жути картони: Јеремић, Милић, Стојановић, Крмар (Бежанија), Милићевић (Пролетер). Стрелци: Крмар у 44, Мркела у 90+2, Пановић у 90+3. минуту за Бежанију, Каракаћ у 88. за Пролетер.

БЕЖАНИЈА: Вићић, Савићевић, Филиповић, Крмар (од 84. Пановић 8), Милошевић, Јеремић, Чађеновић (од 66. Осман), Милић, Перић (од 78. Мркела), Стојановић, Мијаиловић.

ПРОЛЕТЕР: М. Илић, Лазаревић, Стојишић, В. Илић, Жигић, Милићевић, Шакић (од 80. Зхонг), Гркић (од 65. Караћ), Бошковић (од 60. Каранов), Миросављев, Манојловић.

Љубитељи фудбала на стадиону Бежаније не памте драматичнији финиш меча. Гости су у 88. минуту стигли до изједначујућег гола, а затим су млади Милан Пановић, у другом минуту надокнаде времена и Андреј Мркела у трећем, погоцима донели велику радост присталицама домаћина и тријумф екипи.

Гости су први запретили, у седмом минуту, после непажње Чађеновића лопту је прихватио Шакић и неометан са 16 метара за мало био непрецизан. Домаћини су узвратили у 25, Стојановић је идеалним пасом пронашао Перића који је ушао у шеснаестерац, шутирао, али је голман гостију одличном интервенцијом сачувао мрежу.

Новосађани су у 25. имали колосалну прилику, Миросављев је неометан са десет метара шутирао ван оквира гола. Уследио је период иницијативе домаћина који је резултирао водећим поготком у 44. минуту. Јеремић је сјајно дугим пасом упослио Крмара, саиграч је одлично реаговао у шенаестерцу и лепим лоб ударцем послао лопту у мрежу - 1:0.

Други део меча је имао слабији садржај све до фантастичног финиша. У 64. минуту запажени Јеремић је после доброг паса Стојановића замало био непрецизан. Уследио је период игре између два шеснаестерца до 88. минута кад је уследио шок за присталице победничког тима. Добру акцију гостију по левој страни крунисао је Караћ, голом за 1:1. Затим је уследила драма. Пановић је у другом минуту надокнаде времена лепо прошао по левој страни, одиграо повратну лопту до Мркеле који је ефектно затресао мрежу - 2:1.

Минут касније Мркела је по десној страни одлично прошао, идеално убацио лопту у шеснаестерац, Пановић је прихватио и спретно спровео у мрежу - 3:1.

Семафор 17. кола Прве лиге Србије:

ОФК Београд – БСК 0:1 (Станковић 57)

Будућност (Дo) – Оџаци 1:1 (Добријевић 24 – Побулић 60)

Мачва – Земун 2:1 (Милинковић 58, Матић 82 – Милосављевић 36)

Слобода – Инђија 1:2 (Намани 11 – Србијанац 74, Ивановић 90)

Јагодина – Колубара 3:0 (Лечић 13, 33. једанаестерац, 76)

Синђелић – ЧСК Пивара 3:1 (Попадић 48, Ивановић 62, Ракић 65 – Мезеи 59. једанаестерац)

Бежанија – Пролетер 3:1 (Крмар 44, Мркела 90+2, Пановић 90+3. – Караћ 88)

Динамо (Вр) – Раднички (Пи) 3:2 (Стојковић 40. једанаестерац, Сурака 57, Димитров 86. једанаестерац – Н. Манчић 22, Ристов 27)

Kоментари (3)

Gogy

Napred BSK!!!

misa tumbas

Bezanija, Sindja, Dobanovci I Odzaci...samo fale Vreoci I Ripanj.

Gavra

Mućke rade na svakom koraku,odraz društva,bede,siroomaštva,a kvalitet nije ni za desetu ligu,Zvezda i Partizan bili prvaci Evrope,a gde su sad,igraju se njima razni Kazahstani,Jermenci,a u košarci Cipiripi kup...