Врањански Динамо и београдски Синђелић на врху Прве лиге

1

После два кола Прве лиге Србије на челу табеле издвојили су се Динамо из Врања и београдски Синђелић

Металац – Раднички 1923 0:1 (0:1)

Горњи Милановац – Стадион: Металца крај Деспотовице. Гледалаца: 800. Судија: Станко Остраћанин (Краљево). Помоћници: Дејан Димитријевић (Врање), Милош Митић (Сврљиг). Жути картони: Милекић, Томић, Ивановић (Металац), Ђурђевић, Вићентијевић (Раднички 1923) Стрелац: 0:1 Ђурђевић у 26. минуту.

МЕТАЛАЦ: Костић, Мијајловић, Симовић, Бондаренко, Милекић, Анђић, Својић (од 63. Ратковић), Ровчанин (од 46. Ивановић), Томић (од 74. Остин), Рајковић, Чумић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић (од 83. Гавровић), Петровић, Илић, Недовић, Драгачевић, Видовић, Ђурђевић, Вићентијевић (од 89. Амани), Спалевић (од 81. Ивковић).

Комшијски дерби припао је Крагујевчанима, који су победу прославили са 200 највернији навијача.

На почетку меча Анђић је дубинском лоптом пронашао усамљеног Чумића чији је шут са 16 метара завршио поред десне стативе. У 26. минуту ерупција одушевљења „црвених-ђавола“ крај Деспотовице. Нападач гостију Ненад Ђурђевић је мајсторски са 16 метара искоса шутирао и погодио мрежу голмана Металца Костића.

Недуго затим центрирао је Симовић са леве стране,  највиши у скоку био је Бондаренко, али је лопта отишла преко пречке голмана. Уочи одласка на одмор Томић је ушао у казнени простор и пао, а судија Остраћанин му је показао жути картон због симулирања.

На старту другог дела игре Чумић је одлично спустио лопту главом Рајковићу, а овај је са 12 метара послао лопту преко гола. У 54. минуту Металцу је оправдано поништен гол због офсајд позиције, несуђени стрелац био је Рајковић.

Томић је у 58. минуту ушао у казнени простор гостију, био је оборен, а судија Острамаћанин оправдано показује на белу тачку. Шутирао је Ивановић, али је најбољи појединац сусрета Лазар Раичевић одбранио.

Још једну шансу за изједначење Металац је пропустио два минута пре краја: Бојан Мијаиловић је шутирао са седам метара, Раичевић је поново бравурозно интервенисао.

Динамо је у Врању славио важан тријумф против Инђије, домаћи су били сигурни, са две лопте у мрежи ривала освојили су сва три бода.

Максималан скор после друге рунде има и Синђелић из Београда, који је на страни славио против некадашњег освајача Купа Србије Јагодине.

Још један бивши суперлигаш није био успешан. Нови Пазар је у Челареву на полувремену водио са 2:0, али је на крају ЧСК спасао бод.

Победника није било ни у дуелу ТСЦ-а и Радничког из Пирота, али се тамо ни мреже нису тресле за 90 минута.

Семафор 2. кола Прве лиге Србије:
Бежанија – Слобода 4:0 (Милошевић 1, Н. Лекић 33. једанаестерац, 42. једанаестерац Гојков 68)
Јагодина – Синђелић (Бг) 0:1 (Станковић 24)
Будућност (До) – Телеоптик 1:1 (Добријевић 29 - Ђурић 3)
ТСЦ – Раднички (Пи) 0:0
ЧСК – Нови Пазар 2:2 (Поповић 55, 67 - Арифовић 18, Вукомановић 20)
Динамо (В) – Инђија 2:0 (Стевановић 22, Миловановић 76)
Металац – Раднички 1923 0:1 (Ђурђевић  26)
17.00: Пролетер (НС) – Темнић 1924

Kоментари (1)

RFC

Kakav crni opravdani penal, da mali Laza nije odbranio bila bi kradja nevidjena.. Bio sam na 5m od ''faula'', tako da znam o cemu pisem.. BRAVO CRVENI