Почетна / Фудбал / Прва лига

Телеоптику искључени голман Трнић и Јовић, Слобода славила головима Нешовића, одлучујући дао у 92. минуту

Штопер Београђана Милош Врањанин бранио последњих десетак минута меча у Ужицу, али је на крају ипак поклекао у надокнади времена

Слобода – Телеоптик 2:1 (0:0)

Ужице - Стадион: Градски. Гледалаца: 300. Судија: Павле Илић (Крагујевац). Помоћници: Никола Ђоровић и Милорад Јовановић. Жути картони: Ђурић, Крмар, Цветић (Слобода), Нишић, Јовић, Вујанић, Шишков (Телеоптик). Црвени картони: Филип Јовић (Телеоптик) у 78. минуту, Јован Трнић (Телеоптик) у 82. минуту. Стрелци: 1:0 Никола Нешовић у 52, 1:1 Лука Чермељ у 66, 2:1 Никола Нешовић у 92. минуту.

СЛОБОДА: Ђурић, Глишовић (од 75. Бабић), Вучковић, Видић, Николић, Крмар, Цветић, Пеличић (од 46. Чибаро), Стојановић, Нешовић, Ђорђевић (од 18. Агиеман). Тренер: Горан Ђукић.

ТЕЛЕОПТИК: Трнић, Цуцин, Чубрило, Јовић, Врањанин, Шишков, Јовановић (од 60. Ђурић), Нишић, Ђилас (од 81. Вујанић), Бирманчевић (од 60. Илић), Л. Чермељ. Тренер: Милан Ристић.

Од првог минута растрчали су се фудбалери оба тима, али без резултата у првих 45 минута. Осим пред одлазак на паузу, када су се у потери за лоптом сударили голман Трнић и Бенџамин, узбуђења пред головима није било што је потврдило оно што табела показује – неефикасност оба тима.

Наставак је био знатно бољи. У 52. минуту, Стојановић је ушао у шеснаестерац гостију, пошто је стигао до гол-аут линије упутио је лопту ка средини, ту се нашао Нешовић, само очешао лопту, довољно да поред стативе одскакуће у гол – 1:0.

Гости су до изједначења дошли директно из корнера. Лука Чермељ је изненадио Ђурића,   лобовао га је и лопта је завршила у малој мрежи – 1:1.

Потрудили су се фудбалери Слободе да голман који је ове јесени заслужан за скоро све добре резулате не буде кривац за губитак два бода. Уследила је серија узбуђења пред оба гола са кулминацијом у надокнади времена.

Најпре се Ђурић у 78. минуту искупио за претходни кикс, његов презимењак из Телеоптика био је у налету, нашли су се очи у очи, голман Слободе успео је да заустави шут. У наставку акције Јовић је покушао да стигне до лопте, оборио с леђа једног фудбалера Слободе и зарадио (можда престрого) други жути картон.

Четири минута касније, да би зауставио контру Бенџамина, голман Трнић истрчава из шеснаестерца и руком зауставља лопту. Пошто је био последњи играч, судија Илић по други пут вади црвени картон.

На гол стаје штопер Врањанин, два пута спашава мрежу боксујући лопту у поље, два пута Стојановић, вероватно због умора, слабо реагује пред голом, да би у другом минуту надокнаде Никола Нешовић, шутем са ивице казненог простора, послао лопту у горњи угао, недостижно за Врањанина – 2:1.

Семафор 11. кола Прве лиге Србије:

Темнић 1924 – Раднички 1923 (Кг) 2:2 (Лука 49, Рајковић 53 - Марковић 5, Варјачић 22)

Слобода – Телеоптик 2:1 (Нешовић 52, 90+2 - Л. Чермељ 66)

13.30: Раднички (Пи) – Нови Пазар

13.30: Будућност (До) – Металац

13.30: Бежанија – Јагодина

13.30: Инђија ТСЦ

13.30: Динамо (Вр) – ЧСК Пивара

13.30: Пролетер (НС) Синђелић (Бг)