Teleoptiku isključeni golman Trnić i Jović, Sloboda slavila golovima Nešovića, odlučujući dao u 92. minutu

1

Štoper Beograđana Miloš Vranjanin branio poslednjih desetak minuta meča u Užicu, ali je na kraju ipak poklekao u nadoknadi vremena

Sloboda – Teleoptik 2:1 (0:0)

Užice - Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac). Pomoćnici: Nikola Đorović i Milorad Jovanović. Žuti kartoni: Đurić, Krmar, Cvetić (Sloboda), Nišić, Jović, Vujanić, Šiškov (Teleoptik). Crveni kartoni: Filip Jović (Teleoptik) u 78. minutu, Jovan Trnić (Teleoptik) u 82. minutu. Strelci: 1:0 Nikola Nešović u 52, 1:1 Luka Čermelj u 66, 2:1 Nikola Nešović u 92. minutu.

SLOBODA: Đurić, Glišović (od 75. Babić), Vučković, Vidić, Nikolić, Krmar, Cvetić, Peličić (od 46. Čibaro), Stojanović, Nešović, Đorđević (od 18. Agieman). Trener: Goran Đukić.

TELEOPTIK: Trnić, Cucin, Čubrilo, Jović, Vranjanin, Šiškov, Jovanović (od 60. Đurić), Nišić, Đilas (od 81. Vujanić), Birmančević (od 60. Ilić), L. Čermelj. Trener: Milan Ristić.

Od prvog minuta rastrčali su se fudbaleri oba tima, ali bez rezultata u prvih 45 minuta. Osim pred odlazak na pauzu, kada su se u poteri za loptom sudarili golman Trnić i Bendžamin, uzbuđenja pred golovima nije bilo što je potvrdilo ono što tabela pokazuje – neefikasnost oba tima.

Nastavak je bio znatno bolji. U 52. minutu, Stojanović je ušao u šesnaesterac gostiju, pošto je stigao do gol-aut linije uputio je loptu ka sredini, tu se našao Nešović, samo očešao loptu, dovoljno da pored stative odskakuće u gol – 1:0.

Gosti su do izjednačenja došli direktno iz kornera. Luka Čermelj je iznenadio Đurića,   lobovao ga je i lopta je završila u maloj mreži – 1:1.

Potrudili su se fudbaleri Slobode da golman koji je ove jeseni zaslužan za skoro sve dobre rezulate ne bude krivac za gubitak dva boda. Usledila je serija uzbuđenja pred oba gola sa kulminacijom u nadoknadi vremena.

Najpre se Đurić u 78. minutu iskupio za prethodni kiks, njegov prezimenjak iz Teleoptika bio je u naletu, našli su se oči u oči, golman Slobode uspeo je da zaustavi šut. U nastavku akcije Jović je pokušao da stigne do lopte, oborio s leđa jednog fudbalera Slobode i zaradio (možda prestrogo) drugi žuti karton.

Četiri minuta kasnije, da bi zaustavio kontru Bendžamina, golman Trnić istrčava iz šesnaesterca i rukom zaustavlja loptu. Pošto je bio poslednji igrač, sudija Ilić po drugi put vadi crveni karton.

Na gol staje štoper Vranjanin, dva puta spašava mrežu boksujući loptu u polje, dva puta Stojanović, verovatno zbog umora, slabo reaguje pred golom, da bi u drugom minutu nadoknade Nikola Nešović, šutem sa ivice kaznenog prostora, poslao loptu u gornji ugao, nedostižno za Vranjanina – 2:1.

Semafor 11. kola Prve lige Srbije:

Temnić 1924 – Radnički 1923 (Kg) 2:2 (Luka 49, Rajković 53 - Marković 5, Varjačić 22)

Sloboda – Teleoptik 2:1 (Nešović 52, 90+2 - L. Čermelj 66)

13.30: Radnički (Pi) – Novi Pazar

13.30: Budućnost (Do) – Metalac

13.30: Bežanija – Jagodina

13.30: Inđija TSC

13.30: Dinamo (Vr) – ČSK Pivara

13.30: Proleter (NS) Sinđelić (Bg)