Metalac i Novi Pazar podelili bodove na startu "proleća" u Prvoj ligi

5

Metalac je zadržao drugo mesto na prvoligaškoj tabeli sa 33 boda, dok je Novi Pazar sedmi sa 21

Metalac – Novi Pazar 1:1 (1:0)
Gornji Milanovac – Stadion: kraj Despotovice. Gledalaca: 500. Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad). Pomoćnici: Atila Harlat (Subotica) i Miloš Simović (Lovćenac). Žuti kartoni: Bondarenko i Pavlović (Metalac), Hazirović (Novi Pazar). Strelci: 1:0 Svojić (jedanaesterac) u 19, 1:1 Lakota u 68. minutu.

METALAC: Kostić, Pavlović, Simović, Bondarenko, Milekić, Svojić (od 68. Petrović), Gočanin, Ivanović (od 84. Vukmanović), Tomić, Čumić (od 63. Rajković), Ilić.

NOVI PAZAR: Nićiforović, Đorđević, Šubert, Marković, Lakota, Vusljanin (od 90. Mihajlović), Zimonjić, Ristov (od 62. Stepanović), Vučetić, Hazirović 6, Kecap (od 62. Avdić).

Metalac je ušao oslabljen u duel, bez Đukića, Stojkovića, Lečića i Rovčanina, pa je počelo oprezno na obe strane. Centrirao je, u petom minutu, bek gostiju Đorđević, ali Milekić je otklonio opasnost. Malo kasnije, Tomić je ubacio loptu pred gol, ali Nićiforović je bez problema uhvatio.

Milanovčani su zapretili u 17. minutu, preko Tomića iz slobodnog udaraca sa 25 metara, ali nije bio precizan. Samo minut kasnije jedanaesterca za Metalac: Tomić je ušao u kaznenom prostoru bio okružen sa dvojicom igrača, a Đorđević je skrivio faul, pa je Gajdobranski, bez dvoumljena, pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Svojić.

Domaćini su nastavili ofanzivu, u 33. minutu šutirao je Svojić sa 25 metara ali lopta je završila preko prečke. I Lakota je, na drugoj strani, oprobao udarac sa 20 metara i golman Metalca, Kostić, sigurno je intervenisao.

Metalac je, u drugom poluvremenu, počeo agresivnije, dva puta pokušao je Čumić, ali gosti su na vreme otklanjali opasnost. U 61. minutu stopostotna šansa za Novi Pazar: Lakota je centrirao, Vučetić sa pet metara šutirao, ali Kostić je sprečio izjednačenje. Korner za Metalac izveo je Tomić, najviši u skoku bio je Bondarenko i šutirao sa sedam metara, ali samo je uzdrmao stativu. Lopta odbila do Rajkovića, ali udarac sa sedam metara odbranio je Nićiforović.

Vučetić je, u 68. minutu, idealno centrirao, a Amel Lakota levicom sa 11 metara matirao Kostića i doneo veliko slavlje saigračima.

- Nismo imali baš mnogo šansi, ali mogli smo da sačuvamo vođstvo. Pružili smo maksimum na teškom terenu, a očigledno je da su nam nedostajali neki igrači - rekao je posle utakmice trener Metalca Miloš Kruščić.

Pomoćni trener Pazara Elvir Muratović je dodao:

- Zadovoljni smo rezultatom, iako smo mogli i da se pobednički raspoloženi vratimo kući. Pokušaćemo da nastavimo u dobrom ritmu i da u narednoj utakmici pred našim navijačima dođemo do trijumfa.

Novi Pazar će u 17. kolu dočekati ČSK Pivaru iz Čelareva, a Metalac će gostovati kragujevačkom Radničkom 1923.