Два мата Милошева за славље Будућности против Трајала (ВИДЕО)

2

Добановчани брзо заборавили стартни неуспех на свом терену

Трајал – Будућност (До) 0:2 (0:1)

Крушевац - Стадион: Градски. Гледалаца: 600. Судија: Павле Илић (Крагујевац). Помоћници: Милан Пешовић (Краљево), Милоје Милићевић (Прокупље). Жути картони: Ђуровић, Цветковић (Трајал), Пераловић, Видић (Будућност). Стрелац: 1:0 Милошев у 35, 2:0 Милошев у 62. минуту

ТРАЈАЛ: Н. Јовановић, Ђуровић, Радмановац, Гашић, Петровић, Лишчевић, Цветковић, Милисављевић, Андрејић (од 46. Весић), Милојевић (од 46. Милосављевић), И.Јовановић (од 59. Николић).

БУДУЋНОСТ (ДО): Кнежевић, Лучић, Ђорђевић, Јагодић, Орешчанин, Видић (од 84. Стојковић),Осман, Пераловић, Кукољ (од 69. Владисављевић), Јеличић (од 65. Дабић), Милошев.

Први део првог полувремена личио је на позициону партију шаха, домаћи су имали више лопту у поседу, али нису успевали да озбиљније угрозе гол Кнежевића све до 21. минута. После једне од ретких течних акција, са десне стране је центрирао Милојевић, а испред Ивице Јовановића опасност је отклонио Јагодић...

Како је време одмицало Добановчани су све храбрије кретали напред и у 35. минуту  стигли до вођства. Примио је лопту Милошев по средини, на 18 метара, оштро шутирао, закачила је лопта Радмановца, који је изашао у блок и преварила голмана Ненада Јовановића – 0:1!

Опробао је Милошев шут и три минута касније, али лопта је изнад пречке отишла у гол – аут...

Покушао је тренер домаћих Гошић двоструком изменом да промени однос снага. Повукао је из игре Милојевића, улогу десног бека преузео је Милосављевић, а Ђуровић је прешао у напад лево, док је уместо Андрејића, по десном боку нападао Весић. Црвени из Добановаца су умешно чували стечено, са опредељењем да из контранапада евентуално осигурају победу.

Помогао им је у томе чувар Трајалове мреже у 62. минуту. Дао је лопту у ноге Јеличићу, уследила је асистенција за усамљеног Милошева и – мат за 0:2! У међувремену, шест минута раније млади Ђуровић је умакао пажњи чувара, добро шутирао, али изблокиран је у последњи час. Милисављевић је из корнера пронашао Радмановца, уследио је трзај главом, али лопта је фијукнула изнад пречке.

После 0:2 кренули су домаћи у тоталну офанзиву, Весић се у 73. минуту нашао у одличној шанси, али ушао му је у шут Кнежевић. Било је још неколико покушаја, али не и праве опасности по гол гостију, који су заслужено однели сва три бода...