Bežanija pobedila Borac u Čačku i ostala na čelu, Inđija druga, Trajal konačno do prvog boda (VIDEO)

7

Remi Beograđana Teleoptika i Sinđelića, TSC se konačno "osladio" protiv Metalca

Trajal – Zlatibor 1:1 (0:1)

Kruševac - Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Jovan Šegrt. Pomoćnici: Novak Novaković, Ivan Cvetković (svi iz Beograda).  Žuti kartoni: Savić (Trajal), Anđelković (Zlatibor). Strelci: 0:1 Petrović u 44, 1:1 Milisavljević u 75. minutu.

TRAJAL: Stojanović, Gašić, Milisavljević, Liščević, Jovanović (od 75. Gogić), Vesić (od 65. Valijant), Cvetković, Savić, Milošević, Đurović (od 46. Andrejić), Punoševac.

ZLATIBOR: Divac, Radulović, Pavlović (od 80. Potkozarac), Vujić, Vidić, Jokić (86. Živanović), Ćirović, Petrović (od 89. Todorović), Miličić, Anđelković, Dragačević.

Ni ovom prilikom „gumari“ nisu uspeli da stignu do prve prvoligaške pobede. Očigledan je bio grč kod domaćih i nikako nisu uspevali da demonstriraju ono što mogu i što se od njih očekuje.

Tek tri situacije koje su „mirisale“ na opasnost pred golom  Zlatibora u prvom poluvremenu. U 24. minutu lepo su kombinovali Milošević i Liščević, usledio je centaršut sa desne strane, a Đurovića je u poslednjem trenutku izblokirao Anđelković.

Šest minuta kasnije Đurović je lepo asistirao Jovanoviću, međutim nije dobro reagovao iskusni napadač i propala je lepa šansa za Trajalov prvoligaški prvenac. Pokušao je potom Milošević da donese „gumarima“ prednost, ali posle njegovog šuta lopta je završila – na mreži...

Na suprotnoj strani, posle uvodnog „opipavanja pulsa“ gosti su bili opasniji, pa je golman Stojanović u nekoliko navrata bio na ozbiljnim iskušenjima. Nemoćan je, međutim, bio u 44. minutu.

Izbegao je mat posle lukavog udarca Vidića, ali prihvatio je potom loptu Petrović i smestio je u mrežu – 0:1. U poslednjim trenucima prvog dela utakmice osujetio je Pavlovića, a činilo se – da mu nema spasa...

Na visini zadatka bio je Trajalov golman i u 47. minutu, kada je, posle prekida, odbranio udarac Radulovića i ostavio nadu da se može izbeći poraz. Da tako bude, potreban je bio i gol, a kad je bilo najteže rešio je Milisavljević.

Lepo ga je poslužio Milošević u 76. minutu, a onda je iskusni vezista „gumara“ odapeo kao i katapulta i Divac je mogao samo da isprati let lopte u mrežu – 1:1.

Pokušavali su domaći do kraja da stignu do potpunog preokreta. Dva minuta po izjednačenju Vidić je ukrotio udarac Miloševića, a u poslednjim trenucima meča Valijant mu je poslao loptu pravo u naručje.