Bežanija pala pred svojim navijačima, Inđija slavila u Novom Pazaru i zasela na čelo (VIDEO)

1

Zlatibor se vratio na pobednički kolosek, Javor peti posle nove pobede

Bežanija – Radnički (Kg) 0:1 (0:1)

Beograd – Stadion: Bežanije. Gledalaca: 500. Sudija: Borko Mijailović (Jagodina). Pomoćnici: Čedomir Andrejić (Kruševac) i Ivan Blagojević (Paraćin). Žuti kartoni: Šušnjar, Radovanović, Milošević, Jeremić (Bežanija), Vujasin (Radnički 1923). Strelac: 0:1 Mile Vujasin u 2. minutu.

BEŽANIJA: Krunić, Šušnjar (od 55. Despotović), Stojanović, Nedeljković, Filipović, Radočaj, Radovanović, Milošević, Desančić, Milovanović (od 61. Jeremić), Simić (od 61. Bogdanovski).

RADNIČKI 1923 (KG): Raičević, Ilić, Lalić (od 66. Cvijović), T. Todorović, Dimitrić, Vujasin, A. Todorović, Aleksijević, Petrović, Zdravković, Ilić (od 53. Maksimović).

Posle četiri ostvarena trijumfa „lavovi“ su pretrpeli minimalan poraz u dopadljivom meču. Pedesetak gostujućih navijača nije još ušlo na stadion, a njihovi ljubimci su stigli do pogotka. Brzu akciju po levoj strani gostiju u 2. minutu najbolji akter susreta Vujasin je sa 14 metara šutem pretvorio u, ispostavilo se, gol odluke.

Nešto kasnije Vujasin je brzu akciju Kragujevčana završio šutem pored gola. Domaćini su uzvratili u 16. minutu, Radočaj je idealno centrirao sa desne strane, a Simić glavom uputio loptu pored gola. Milovanović je u 23. minutu iskosa sa desne strane šutirao pored gola, a u 41. minutu posle odlične asistencije zapaženog Desančića, Milošević je sa ivice šesnaesterca uputio udarac preko gola.

U nastavku meča posle kiksa Milovanovića, Tomislav Todorović je idealno proigrao Dimitrića koji je bio oči u oči sa Krunićem, čuvar mreže domaćih je bravuroznom intervencijom sačuvao mrežu. Usledili su žestoki ataci domaćih igrača u 64. minutu. Bogdanovski nije iskoristio kolosalnu priliku, , Maksimović je u 75. minutu bio u prilici, Krunić se ponovo istakao, a tri minuta kasnije Bogdanovski po drugi put nije bio miljenik sreće. Iz neposredne blizine zamalo je bio neprecizan.

Posle idealnog centaršuta Desančića u 80. minutu Jeremić je dobro šutirao glavom, a Raičević krajnjim naporom skrenuo loptu u korner. U 85. minutu brzu kontru gostiju Vujasin je završio šutem pored gola a sva nastojanja domaćih igrača u finišu susreta da dođu do promene rezultata, ostala su bezuspešna.

Semafor 5. kola Prve lige Srbije:

Bežanija Radnički (Kg) 0:1 (Vujasin 2)

Zlatibor Teleoptik 2:1 (Vidić 22, 65 - Lakčević 5)

Budućnost (Do) - Borac 1:1 (Milošev 61 - Tripković 83)

Sinđelić (Bg) - Sloboda 3:2 (Ivanović 3, Tufegdžić 43, Krstić 48. jedanaesterac - Ađuru 70, Rajković 90)

Novi Pazar - Inđija 0:1 (Lukić 74)

Javor Trajal 1:0 (Marković 24)

16.30: Žarkovo TSC

19.30: Metalac - Bečej