Почетна / Фудбал / Прва лига

Бежанија пала пред својим навијачима, Инђија славила у Новом Пазару и засела на чело (ВИДЕО)

Златибор се вратио на победнички колосек, Јавор пети после нове победе

Бежанија – Раднички (Кг) 0:1 (0:1)

Београд – Стадион: Бежаније. Гледалаца: 500. Судија: Борко Мијаиловић (Јагодина). Помоћници: Чедомир Андрејић (Крушевац) и Иван Благојевић (Параћин). Жути картони: Шушњар, Радовановић, Милошевић, Јеремић (Бежанија), Вујасин (Раднички 1923). Стрелац: 0:1 Миле Вујасин у 2. минуту.

БЕЖАНИЈА: Крунић, Шушњар (од 55. Деспотовић), Стојановић, Недељковић, Филиповић, Радочај, Радовановић, Милошевић, Десанчић, Миловановић (од 61. Јеремић), Симић (од 61. Богдановски).

РАДНИЧКИ 1923 (КГ): Раичевић, Илић, Лалић (од 66. Цвијовић), Т. Тодоровић, Димитрић, Вујасин, А. Тодоровић, Алексијевић, Петровић, Здравковић, Илић (од 53. Максимовић).

После четири остварена тријумфа „лавови“ су претрпели минималан пораз у допадљивом мечу. Педесетак гостујућих навијача није још ушло на стадион, а њихови љубимци су стигли до поготка. Брзу акцију по левој страни гостију у 2. минуту најбољи актер сусрета Вујасин је са 14 метара шутем претворио у, испоставило се, гол одлуке.

Нешто касније Вујасин је брзу акцију Крагујевчана завршио шутем поред гола. Домаћини су узвратили у 16. минуту, Радочај је идеално центрирао са десне стране, а Симић главом упутио лопту поред гола. Миловановић је у 23. минуту искоса са десне стране шутирао поред гола, а у 41. минуту после одличне асистенције запаженог Десанчића, Милошевић је са ивице шеснаестерца упутио ударац преко гола.

У наставку меча после кикса Миловановића, Томислав Тодоровић је идеално проиграо Димитрића који је био очи у очи са Крунићем, чувар мреже домаћих је бравурозном интервенцијом сачувао мрежу. Уследили су жестоки атаци домаћих играча у 64. минуту. Богдановски није искористио колосалну прилику, , Максимовић је у 75. минуту био у прилици, Крунић се поново истакао, а три минута касније Богдановски по други пут није био миљеник среће. Из непосредне близине замало је био непрецизан.

После идеалног центаршута Десанчића у 80. минуту Јеремић је добро шутирао главом, а Раичевић крајњим напором скренуо лопту у корнер. У 85. минуту брзу контру гостију Вујасин је завршио шутем поред гола а сва настојања домаћих играча у финишу сусрета да дођу до промене резултата, остала су безуспешна.

Семафор 5. кола Прве лиге Србије:

Бежанија Раднички (Кг) 0:1 (Вујасин 2)

Златибор Телеоптик 2:1 (Видић 22, 65 - Лакчевић 5)

Будућност (До) - Борац 1:1 (Милошев 61 - Трипковић 83)

Синђелић (Бг) - Слобода 3:2 (Ивановић 3, Туфегџић 43, Крстић 48. једанаестерац - Ађуру 70, Рајковић 90)

Нови Пазар - Инђија 0:1 (Лукић 74)

Јавор Трајал 1:0 (Марковић 24)

16.30: Жарково ТСЦ

19.30: Металац - Бечеј