Otašević spasio bod Čačanima protiv Sinđelića (VIDEO)

0

Poslednji meč 6. kola Prve lige Srbije završen bez pobednika

Borac – Sinđelić (Bg) 1:1 (0:1)

ČačakStadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica), Milorad Jovanović (LJig). Žuti kartoni: Šutić (Borac), Branković (Sinđelić). Strelci: 0:1 Ivanović u 38, 1:1 Otašević u 50. minutu.

BORAC: Maslarević, Janjušević, Otašević, Sekulić, Tasić, Kuveljić, Šutić, Sićović, Perić (od 86. Ilić), S. Kovačević (od 74. Bogićević), Tripković.

SINĐELIĆ (BG): Trkulja, Đorđević, Branković, Kričak, Stanković, Piščević, Tufegdžić, Krstić, Đurić, Tan (od 54. Janjić), Ivanović.

Nije se imalo mnogo toga zapisati u beležnici posle prvih 45 minuta, iako su gosti na odmor otišli sa minimalnom prednošću. Dva pokušaja iz velike daljine da bi se iznenadio mladi čuvar mreže Borca, Mateja Maslarević, nisu predstavljala veliku opasnost. Lopta je završila daleko od gola, ali su posle prve šanse u šesnaestercu domaćina fudbaleri Sinđelića postigli pogodak.

Nemanja Ivanović je bio spretniji i brži od odbrane Čačana, lopti upućenoj prema mreži Maslarević je jedino uspeo delimično da promeni pravac, ali nedovoljno da spreči radost gostiju. Lopta je zakačila donji deo prečke i završila u mreži. Na suprotnoj strani, pokušavali su fudbaleri Borca najčešće preko usamljenog Tripkovića, ali uvek je na mestu bio sigurni Marko Trkulja.

Početak drugog poluvremena i inicijativa izabranika Vladimira Stanisavljevića brzo je krunisana izjednačenjem. Posle kornera dvoumio se Trkulja, odbrana Sinđelića zaboravila je Vladimira Otaševića koji je precizno šutirao glavom za izjednačenje.

Do vođstva i plena mogli su stići i Čačani i Beograđani. U 72. minutu strelac pogotka za goste, Nemanja Ivanović, bio je gubitnik u situaciji „jedan na jedan” sa mladim čuvarom mreže Čačana Matejom Maslarevićem koji je sprečio siguran pogodak. Pretili su i domaćini ponovo preko Nikole Tripkovića, ali nije bilo završnog udarca prema golu Trkulje.

U 82. minutu ponovo je u centru pažnje bio vođa navale Sinđelića, Ivanović, za nekoliko santimetara lopta upućena prema golu Čačana završila je pored stative. Najbolji akter meča Vladimir Otašević bio je na mestu u poslednjim trenucima, kad je otklonio opasnost ispred gola i sprečio Beograđane da drugi put pogode mrežu.

Semafor 6. kola Prve lige Srbije:

Novi Pazar - Bežanija 2:2 (Ragipović 31, Islamović 63 - Radovanović 23, Desančić 90+2)

Radnički (Kg) Budućnost (Do) 1:0 (Vujasin 49)

Teleoptik Javor 0:4 (Petković 49, Marković 85, 89, 90+2)

Bečej Žarkovo 1:5 (Dražić 6 - Đorđević 9, 79, Rajić 57, 88, 90)

Inđija TSC 4:0 (Smiljaniž 17, Ivančević 45+1, Lukić 56, Bađi 64)

Trajal Metalac 1:1 (Valijant 75 - Savić 16)

Sloboda Zlatibor 0:3 (Vujić 17, Vidić 19, 54)

Borac Sinđelić (Bg) 1:1 (Ivanović 38 - Otašević 50)