Почетна / Фудбал / Прва лига

Раднички славио у Жаркову, хет-трик Ковачевића за победу Бечеја

Другопласирана Инђија освојила само бод у Београду, Шарац погодио у 88. минуту за победу Металца

ОФК Бечеј – Слобода 3:0 (2:0)

Бечеј – Стадион: крај Тисе. Гледалаца: 400. Судија: Урош Ржић (Београд). Помоћници: Радоичић и Божовић. Жути картони: Дабижљевић, Лазић, Цвијић, Рахић (Бечеј), Обреновић, Лумиере (Слобода). Стрелац: 1:0 Младен Ковачевић у 31, 2:0 Младен Ковачевић (једанаестерац) у 42, 3:0 Младен Ковачевић у 75. минуту.

ОФК БЕЧЕЈ: Живков, Станојев, Цветковић, Дражић (од 72. Васин), Дабижљевић, Ковачевић (од 86. Ердељан), Лазић (од 69. Цвијић), Краговић, Мандић, Рахић, Ерак.

СЛОБОДА: Минић, Овусу, Глишовић (од 64. Микетић), Јездимировић, Ристић, Лазовић, Гаврић, Мирић, Митровић (од 38. Илић), Обреновић (од 64. Старчевић), Лумиере.

Домаћини су од првог тренутка кренули жустро, са пуно трчања, а гости су успешно, понекад и панично, али успешно бранили све до 31. минута, Дражић је са десне стране центрирао, а Ковачевић је започео своју голеаду - 1:0.

У 41. минуту врло расположени Ковачевић улеће у казнени простор гостију и бива срушен, судија Ржић сасвим оправдано показује на „креч“. Егзекутор најстроже казне је „жртва“, Ковачевић елегантно савлађује по земљи Минића - 2:0.

Други део утакмице, скоро иста слика. Бечеј напада, безуспешно, гости се грчевито бране, чак шта више, натерали су домаћине да се повуку на своју половину.

Усредсређени на одбрану свог гола, ученици Бранка Савића су вребали прилику за  контру и то им се исплатило у 75. минуту када је Ковачевић „отресао“ целу одбрану гостију и маниром расног голгетера поставио коначних - 3:0.